Autor Zpráva
ForestCZE
Profil
Ahoj, mám vlastní SMS skript.

$cislo = HTMLSpecialChars(strip_tags($_POST["cislo"]));
$sms = HTMLSpecialChars(strip_tags($_POST["sms"]));
$ucislo = $_POST["ucislo"] = "00420".$cislo."@sms.cz.o2.com";
$predmet = $_POST["predmet"] = "SMS z DxP";
$od = $_POST["od"] = "Unknown";
Mail($ucislo, $predmet, $sms, "From: ".$od."");

Ta sms prostě nedojde ani za zlaté prase. Pokud se přihlásím do Gmailu a tam do kolonky "komu" zadám: 00420mojecislo@sms.cz.o2.com, tak sms dojde téměř okamžitě. Na webu přes php prostě nic. Funkce Mail() jede přes Postfix a Postfix je nastavený správně, jelikož klasické e-maily chodí v pořádku. Co mám špatně? Díky moc.
midlan
Profil
Zřejmě ti nefunguje funkce mail(), zkus vypnout firewall, případně další příčiny proč nefunguje hledej na google. Zkoušel jsem odeslat email ze seznamu a sms normálně chodí, jen bylo špatné kódování, zřejmě se musí kódovat UCS-2.
Alphard
Profil
ForestCZE píše, že mu maily chodí.

Uvedená služba má určitě nějakou ochranu, aby nešla zneužít pro hromadné spamování. Předpokládám, že kontroluje hlavičky přidané k mailu a podle nich se rozhoduje, jestli pošle SMS.
ForestCZE
Profil
Alphard:
Uvedená služba má určitě nějakou ochranu, aby nešla zneužít pro hromadné spamování. Předpokládám, že kontroluje hlavičky přidané k mailu a podle nich se rozhoduje, jestli pošle SMS.

A co mám tedy udělat?
Alphard
Profil
Já tu službu neznám, to byl tip, jak by to mohlo být. V první řadě bych se podíval na podmínky/dokumentaci dané služby. Jestli nic takového neexistuje, experimentoval bych právě s těmi hlavičkami; zkuste je nastavit nějak podobně jako na serveru, na kterém to funguje.
ForestCZE
Profil
Alphard:
zkuste je nastavit nějak podobně jako na serveru, na kterém to funguje
Vůbec nevím, jak na to.
moon
Profil *
mas v php.ini povoleny/nastaveny SMTP ?
skus ci vubec funguje mail() funkce


nebo sendmail_path (linux)
Joker
Profil
ForestCZE:
Když změníte adresu na nějakou svojí, mail přijde?

Pokud ano, zkuste odeslat zprávu odněkud odkud to funguje a poslat ji v kopii sobě. Pak se podívejte jaké se posílají hlavičky a pošlete ty stejné.
midlan
Profil
Když jsem tento způsob poslání SMS sám chtěl použít, zjistil jsem kde mohl být problém. Mail server u O2 kontroluje reverzní záznam příchozího serveru. Pokud neexistuje, nebo je jiný než doména odesílatele, SMS se neodešle.
Fruitix
Profil
Mi to funguje pidi-blog
Jinak funkce mail je na localhostu zablokovaná
lionel messi
Profil
Fruitix:
Jinak funkce mail je na localhostu zablokovaná

Lebo okrem servera (typicky Apache) s podporou PHP ešte potrebuješ v php_ini nastaviť vhodnú adresu SMTP.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0