Autor Zpráva
wifinko028
Profil
Dobrý deň, prosím vás potrebujem pomôcť, mám MySQL INSERT v PHP, ale potrebujem heslo zakódovať, ale nie do MD5. Snažil som sa, ale mne to nejde, vopred ďakujem za rady.

$prikaz = mysqli_query($pripojenie, "INSERT INTO mails (id, user, email, password, kto) VALUES ('','$user','$mail@$domena','$heslo','$kto')");

Heslo by malo byť takto ENCRYPT('$heslo')
han5vk
Profil
Preco nie md5? Preco nejaky ENCRYPT(heslo)? O co si sa vlastne snazil, preco ti to nejde? Bezne sa hesla ukladaju ako hashe md5, sha1,512... Pricom sa este solia, bud staticky alebo dynamicky. Co sa vlastne snazis dosiahnut? Ak chces heslo nazad vytiahnut, zabudni na to. Ak to zvladnes ty tak aj hacker.
wifinko028
Profil
Nie, ja mám proste mail server a ten potrebuje kódovať takto nie do MD5, ja to len proste neviem zapísať do toho queryho.
Alphard
Profil
Jak jste to zkoušel? ENCRYPT('$heslo') je přesně podoba, která by měla fungovat. Když pominu, že by měl být vstup escapován.
wifinko028
Profil
No momentálne som to skúšal tak, ale... uz mi ten príkaz ani vobec nevyvolá.

$dotaz = mysqli_query($dbconn, "INSERT INTO mails (id, user, email, password, kto) VALUES ('','$user','$mail@$domena','ENCRYPT('$heslo')','$kto')");



wifinko028:
No už mi príkaz vyvolá, ale heslo zapíše takto ENCRYPT(').
juriad
Profil
Odstraň apostrofy kolem ENCRYPT, nechceš to vkládat jako řetězec. Je funkce, kterou chceš v databázi provést.
wifinko028
Profil
Jaj veď jasné, díki moc veľmi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0