Autor Zpráva
edy02
Profil
Zdravím,

na stránce mám slide s obrázky, které si člověk může posunovat podle šipek(obrázku šipky) po stranách slidu, které fungují jako odkazy s nastaveným href="#".
Bohužel, když kliknu na nějaký jiný odkaz jako třeba uvod nebo kontakty, tak se vlastně načítá celá stránka znovu a slide to hodí znovu na začátek. Jenže já chci aby byl slide nezávyslý na ostatní odkazech, aby po kliknutí na odkaz uvod, ten slide jel dál jakoby nic. Ale nevím jak to udělat. Napadlo mě, že bych ten slide hodil do <iframe>, ale nevím jestli by to fungovalo, tak se chci zeptat, jestli jste už někdo něco takovýho řešili a jak to vyřešit.
Jinak způsob fungování odkazů u mě je tento: např. <a href="index.php?clanek=uvod">, na to mám skript, který mi do divu "obsah" zobrazí danný php soubor(uvod)...

díky
Taps
Profil
edy02:
zkus vložit odkaz na živou ukázku
edy02
Profil
Taps:
tak jsem si vytvořil server na webzdarma. http://zkus2.unas.cz/
Nevím proč je to zpřeházený a chybí tam obrázky, na mým domacím je to v pořádku.
No zkuste si ten slide posunout třeba o 3 obrázky doprava a pak klikněte na uvod - tak to je ten problém, slide se hodí na začátek.

díky za trpělivost :)
Taps
Profil
edy02:
Řešením by bylo kdyby se obsahová část nawebu načítala pomocí ajaxu, a tím pádem by se obnovovala jen určitá část stránky
edy02
Profil
Taps:
O tom jsem taky přemýšlel, bohužel ještě ajax neovládám, ale pokud to není nic složitýho, tak se to doučím...
Nebo je nějaký jiný způsob? přes ten vnořený rámec by to nešlo?
Taps
Profil
edy02:
Nebo je nějaký jiný způsob? přes ten vnořený rámec by to nešlo?
šlo by to i pomocí Iframe
edy02
Profil
Taps:

I když....já jQuery trochu ovládám, a když se na to tak dívám www.w3schools.com/jquery/jquery_ajax_load.asp, tak by to bylo přes ten ajax možná bylo aji jednoduší. Díky za pomoc.
Keeehi
Profil
Nesmíte ale zapomenout pak na lidi bez javascriptu. No a hlavně na vyhledávače. Dá se to udělat korektně i s javascriptem, ale člověk musí vědět, co dělá.
Takže bych ke všem odkazům přidal alternativní javascriptový přechod na jinou stránku, který zároveň do url přidá informaci, kde zrovna slider je a ta nová stránka by si to zjistila a pustila dle toho animaci z patřičného místa. Místo url by se dalo použít i cookies.
edy02
Profil
Keeehi:

A kolik lidí nepoužívá javascript? A co všechno to má společného v vyhledávačem? ... jsem začátečník
Jinak já ten slide mám přes plugin, ve kterým se nevyznám, takže nevím jak bych to udělal.

Aha, předpokládám, že to myslíte tak, že ten vyhledávač nenajde stránky, které načtu přes load()...? a jak to teda obejít?
díky
peta
Profil
"ten slide hodil do <iframe>"
Muselo by se to udelat jinak. Stranka se nema nacitat cela, takze ji musis celou zmenit na ramy. A jeden z tech ramu by pak byl ten banner. Pri kliknuti na odkaz by jsi vymenil ram s obsahem (odkaz parametr target="name ramu") nebo vice ramu (pomoci js).
V celku by to fungovalo, ale je to desne krkolomne a nemuzes vyuzivat prostor z oblasti jineho podramu, treba kdybys mel rozbalovaci menu.

ajax - je elegantnejsi, ale jak pises, neni odkaz na strance, neni mozne ji najit vyhledavacem.
* Takze se da pridat pod banner sada odkazu, ktere pak pres js skryjes, pripadne je jeste vyuzijes pro odkazovani, abys je duplicitne nemusel psat do js toho baneru.
* Pripadne tam das jediny odkaz, ktery bude odkazovat na skranku s ostatnimi odkazy.
* A v pripade google se da poslat site-map se vsemi strankami. Nemusi byt zavisle jen na odkazech, ktere najde ve strance.
Cili, bych se tim nezabyval, udelal to funkcni a az pak resil problemy.
edy02
Profil
peta:
aha, super díky.
A stačí, když si udělám tabulku s odkazama a přes CSS jí dám z-index:0 pod ten slide...?
Nebo jenom display: none? Stačilo by to?
Přes js nevím jak se to dělá..
noName
Profil *
edy02:
Přidáš ulku id a pak dáš jen jQuery('odkazy').hode(); navíc to můžš řešit javascriptem tak, že ty odkazy budou mít normální odkaz a v javascriptu jim zakážeš přesměrování:

<ul id="menu">
<li><a href="stranka.html">Odkaz1</a></li>
<li><a href="stranka2.html">Odkaz2</a></li>
<li><a href="stranka3.html">Odkaz2</a></li>
</ul>

(function($){
$('#menu li').click(function(e){
//nactes nejakou stranku ajaxem nebo muzes pouzit load()
e.preventDefault();
});
})(jQuery);



Oprava: *jQuery('#odkazy').hide();

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0