Autor Zpráva
leonek
Profil
Dobrý den

Neznáte prosím nějakou PHP funkci na ověření funkčnosti banneru? Ptám se vzhledem k nedávnému "kiksu" facebookových odkazů, které způsobily nefunkčnost všech stránek na kterých byly. Chtěl bych to univerzálně na všechny bannery cizích stránek na mém webu (nejen facebook).

Jde mi to aby mi fuknce ověřila zda je banner, který se vkládá do mého kódu funkční (jestli do dotazu přijde něco jiného než banner tak to nevkládej).

Předem děkuji za váš čas.
Joker
Profil
leonek:
Jak by se poznalo, jestli to co přišlo je banner, nebo „něco jiného“?
leonek
Profil
Joker:
Tak když banner nefunguje nebo není k dispozici tak předpokládám, že se zobrazí chabová hláška nebo stránka 403. Tak toto nějak zahrnout do podmínky nebo využít nějakou funkci. Pokud je to blbost tak to neřešte, jen se snažím trochu zabezpečit stránky před tím aby cizí server mohl ovlivňovat jestli moje stránky půjdou nebo ne.

Pokud máte jiný nápad jak toho docílit (jistě nejlépe nevkládat vůbec) tak uvítám i jiné návrhy.
Joker
Profil
leonek:
Vrácený kód by testovat šlo a detekovat tak třeba 404ku (nebo obecně možná cokoliv jiného než 200 nebo 304, otázka je, jak reagovat třeba na přesměrování 301), to ano.
Já měl na mysli situaci, kdy adresa něco pošle, ale něco jiného než banner. Stejný problém může být u špatně udělaných chybových stránek, kdy se sice při neexistující adrese zobrazí nějaká chybová stránka, jenže v hlavičce místo třeba 404 vrátí 200 OK.
leonek
Profil
Máte pravdu a navíc jsem si uvědomil, že to že tam ten banner je ještě neznamená, že dělá to co má. Chyba toho FB byla pravděpodobně v kódu a to žádná funkce nezjistí.

Děkuji za pomoc a mějte se hezky :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0