Autor Zpráva
Shaim
Profil
Zdravíčko, dám modelový případ:
Mám 2 vytržené kódy z kontextu... Který používat a proč?: Efekt mají oba stejný. Spíše mě zajímá, co by jste zvolili Vy (třeba z hlediska přehlednosti?). Setkal jsem se s jak s kódem A, tak B. Častěji ale vidím A. Co myslíte?

Kód A:
if (1 === 1)
return 1;
else
return 0;
Kód B:

if (1 === 1)
return 1;
return 0;
Jan Tvrdík
Profil
Shaim:
Oba uvedené kódy jsou velmi špatně čitelné kvůli absenci závorek a špatnému odsazení. Závorky by se měly vynechávat pouze v případě, že je prováděný příkaz uvedená na stejném řádku jako podmínku. Tedy:

if (...) return 1;
else return 0;

resp.

if (...) {
    return 1;
} else {
    return 0;
}


Co se týče toho, zda použít else nebo nepoužít, tak je to podle mě v podstatě jedno. Osobně o něco více preferují variantu bez else.
abc
Profil
spíš bych se rozhodoval mezi variantou C:
if (1 === 1) {
  return 1;
} else {
return 0;
}

Nebo D:
return (1 === 1) ? 1 : 0; //toto samozřejmě pouze v případě takové jednoduché podmínky
Rfilip
Profil
Nejlíp C:
if (1 === 1) {
         return 1;
}
else {
          return 0;
}
preca1
Profil
Zdravim,
osobně bych taky volil C. A i B je pro mě nečitelný a víc náchylný k chybám.
Jestli použít else se osobně rozhoduju zhruba takhle. Pokud podmínka v if je nějaký výjimečný stav metody (např. očekávaný parametr je null), tak else nepoužívám. Pokud podmínka je jakýsi enum, tak používám else if / else, nebo to nahradim switchem.
Shaim
Profil
Děkuji za odpovědi. Já osobně závorky používám pouze v případě, že v podmínce je více jak 1 řádek. Pokud není a je to jen taková rychlovka, tak volím možnost bez závorek (asi věc vkusu). Odsazení je jasné, nakopírovalo se mi to sem bez odsazení. Pointa dotazu bylo spíš zda používat else, či nikoliv. Nakonec jsem se rozhodl, že zůstanu u používání else a možná začnu používat i závorky, uvidím, nicméně děkuji pánové/dámy :) uzamykám.
Magnus123
Profil
Já to píšu takhle:

if (1 === 1) {
    return 1;
}

return 0;

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0