Autor Zpráva
Zdenda1
Profil *
Dobrý den, řeším takový problém s platbami na webu. každý měsíc se všem registrovaným uživatelům odešle faktura a zároven se do databáze do tabulky faktury uloží záznam. ta tabulka vypadá následovně:
Cislo_faktury | IDzakaznika | Datum_vytvoreni | Datum_splatnosti | Datum_expirace | Overeno

A právě mám problém se sloupečkem Ověřeno. V hlavní administraci se do tabulky vypíší všechny faktury za celý měsíc a potom se odškrtají ty kteří zaplatili. ostatním se zablokuje účet. Do sloupečku Ověřeno se ukládá pouze 0 (nezaplatil) nebo 1.
Problém je v tom, že po zaškrtnutí všech co zaplatili se jim nastaví 1, ale co u těch ostatních? jak tam dostanu že mají 0? sice bych mohl v jednom krok udělat dva dotazy, tedy ty co byly zaškrtnutí dát na 1 a ostatní na 0, ale co když jenom admin udělá jenom půlku tabulky, ostatní se tedy zbytečně zablokují...
Poradí mi někdo lepší řešení? Zkoušel jsem taky že ppři vytvoření by se automaticky nastavovala bud 0 nebo 1, ale v obou případech je problém stejný, tedy jak tam dostat opačné číslo...jak jednoznačně identifikovat ty co nezaplatili.
Děkuji za radu
Alphard
Profil
Null by šlo hodnotit jako nezaplaceno, což ale neřeší váš problém. Asi bych propojil s datem. Něco ve stylu „kdo do data xy nezaplatí, zablokuje se mu účet“. Buď to vaše datum_splatnosti, nebo další sloupec. Admin by měl určité časové období, aby dal vše dohromady, aby všichni stihli zaplatit.
Zdenda1
Profil *
No zákazník chce každý měsíc vždy 15 a 30 (31.) kontrolovat faktury, takže v tyto dny si udělá výpis a odškrtá tu tabulku v administraci. takže bych vždy třeba 16. a 1. následujícího měsíce spouštěl cron, který by nastavil 0 všem, kteří mají datum splatnosti do 15. nebo do 30.? myslíte že by to tak šlo? bojím se, abych v tom neměl nějaký háček :)
Alphard
Profil
To je jedno řešení. Nebo při ověřování rozšířit podmínku o kontrolu data. Detaily vašeho systému neznám, ale principiálně v tom problém nevidím.
Celkově úplně přesně nevím, kde je problém. I když někdo nezaplatí na další období, přece ho nemůžete zablokovat před uplynutím aktuálního. Závislost na čase se mi zdá nevyhnutelná.
A to datum kontroly bych bral z rezervou, třeba dnes je 15. neděle, bude tam někdo něco dělat? Nebo 31. na Silvestra? Systém by se s tím měl nějak vyrovnat :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0