Autor Zpráva
Holongokul
Profil *
Zdravím,

potřeboval bych od vás pomoci. Samozřejmě jsem hledal na googlu, ale nefungovalo mi to, proto se obracím na vás, kde mi snad poradíte a když to nebude fungovat tak také.

Potřeboval bych jenom jednoduchý úkon funkcí mod_rewrite. Když někdo přijde na stránku, např. example.com/Fdvvrn, tak aby se to přesměrovalo na php skript, kde budou v $_GET ty znaky za lomítkem. Takže aby to šlo např. na example.com/p.php?s=Fdvvrn

Děkuji
han5vk
Toto sa rieši úplne všade asi stýkrát. Vytvor si súbor .htaccess (áno, aj s tou bodkou na začiatku, bez prípony), vlož ho do rootu svojho webu, a napíš doň:

RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ /skript.php?s=$1

Toto ti prevedie URL foo.bar/Holongokul na foo.bar/skript.php?s=Holongokul. Teda, návštevník uvidí tú prvú, no spustí sa skript.php a dostane tie parametre, skryto.

Samozrejme, potrebuješ mať .htaccess povolený v konfigurácii Apache (http.conf). Aké riešenie s Google-u si použil, a ako sa to zachovalo, keď to nefungovalo?
Holongokul
Profil *
Tyhle základy vím. V .htaccess mám jen to co jsi mi napsal a hází to Internal Server Error... Takže error 500.
Davex
Řešení některých častějších problémů (FAQ) » Univerzální obecné pravidlo
Holongokul
Profil *
Výborně, děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: