Autor Zpráva
vodoznak
Profil *
Maturujem nad tým od včerajšieho podvečera a stále nemám dobré výsledky. Po prejdení asi 20 rôznych stránok na googli som vysmolil niečo takéto:
function resizeAddWatermark($subor, $nazov, $ciel, $sirka)
{
  $size = GetImageSize($subor);
  list($povodnasirka, $povodnavyska) = getimagesize($subor); 
  $stamp = imagecreatefrompng('css/watermark.png');
      
  $marge_right = 30;
  $marge_bottom = 15;
  $sx = imagesx($stamp);
  $sy = imagesy($stamp);
       
  imagecopymerge($subor, $stamp, imagesx($subor) - $sx - $marge_right, imagesy($subor) - $sy - $marge_bottom, 0, 0, imagesx($stamp), imagesy($stamp), 100);
  $height = round($sirka*$size[1]/$size[0]);
  $image_p = imagecreatetruecolor($sirka, $height); 
  $image = imagecreatefromjpeg($subor);
  imagecopyresampled($image_p, $image, 0, 0, 0, 0, $sirka, $height, $povodnasirka, $povodnavyska); 
  imagejpeg($image_p, $ciel.$nazov.'.jpg', 90);
  imagedestroy($image_p); imagedestroy($image); 
}

Funkcia obrázok zmenší, no vodoznak nepridá, takže niekde je chyba. Treba po imagecopymerge obrázok vytvoriť (imagejpeg) a až potom zmenšiť? Alebo dá sa to aj takto nejako?

Chcem vlastne aby sa pri uploadnutí obrázku do obrázku NAJPRV pridal vodoznak a POTOM sa obrázok zmenšil na požadovanú veľkosť. Neviem si viac rady... Ďakujem za prípadnú pomoc!
Enko
Profil
Jak přidat vodoznak, má hezky vyřešeno Jakub Vrána na jeho webu http://php.vrana.cz/vodotisk.php
vodoznak
Profil *
Niekto kto si aj prečíta môj problém a pomôže mi?
DJ Miky
Profil
První parametr funkce imagecopymerge() musí být typu resource (otevřený obrázek), ne název souboru. Pokud jsem nic nepřehlédl, měl bys volání té funkce posunout až za řádek
$image = imagecreatefromjpeg($subor);
a změnit parametr $subor na $image.
vodoznak
Profil *
Ďakujem :))

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0