Autor Zpráva
muchomora
Profil *
Dobrý den,
na webových stránkách mám formulář, který odešle pomocí PHP vyplněné údaje na email. Dělám to pomocí action, ve kterém mám vyplněnou cestu k souboru, který obsahuje PHP skript. Tato metoda je snad u všech článků na téma "jak odeslat data t formuláře na mail" co jsem googlil.

Chtěl bych se zeptat, jestli musím odkazovat na ten soubor - mě se moc nelíbí, že když uživatel provede akci, tak jej to z té stránky přehodí jinam.

Popsal jsem to asi dost kostrbatě, ale myslím, že by jste tomu mohli rozumět. Předem děkuji za odpověď
aDAm
Profil
A problém je v čem? Pokud chceš zpracovat formulář tak mu musíš nějakou tu action zadat jinak neví kam data poslat. Pokud se ti nelíbí že se pak návštěvník ocitne na jiné url tak od toho bylo vymyšleno přesměrování a tak po zpracování hodnot formuláře přesměruješ návštěvníkam kam potřebuješ.
Miro77
Profil
muchomora:
Asi jsem líp pochopil, co myslíš. :o)

Osobně používám 1 soubor pro zobrazení formuláře i pro kontrolu odeslaných dat a odeslání mailu. Action pak vede na stejnou stránku, na které je formulář. Když je formulář odeslán, zpracují se data. Pokud jsou data v pořádku, odešle se mail a zobrazí se "zpráva odeslána". Pokud data nejsou v pořádku, zobrazím formulář s vyplněnými poli, která jsou správně, a hláškou, které pole je prázdné, špatně vyplněné atd. No a pokud formulář není odeslán (návštěvník zrovna zobrazil stránku), zobrazí se prázdný formulář.
muchomora
Profil *
Miro77: Tohle jsem myslel.

Takže stačí aby vše bylo v jednou souboru - formulář a script, a na tuto stránku pak odkážu v action. Super, večer to vyzkouším. Děkuji za radu. :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0