Autor Zpráva
Jirin
Profil
Jak ukládáte hodně souborů - např. uploadovancý fotek. Je známo, že není dobré cpát je všechyn do jednoho adresáře , ale rozdělit do podadresářů - nedá se pak s tím moc rozumně pracovat, neotevře se ani přes ftp apod. Já doposud ukládal do adresáře podle času udělal jsem si strukturu date('Y/m/d') - či-li jsem to měl pěkně rozdělené. Ovšem je tu problém, když dám v jeden den několik obrázků, tak mám jednu složku moc nabitou. Jak to řešíte? Koukal jsem, že někteří to řeší tak, že to rozdělují podle názvu souborů tedy pokud se soubor jmenuje abcdef.jpg - tak je uloží do adresáře /a/b/c/abcdef.jpg - nicméně ty soubory mohou být opět nevhodně pojmenované a mohu mít zase desetitisíce v jednom adresáři.
lukasxxxk
Profil *
U inzertního portálu mám složku s datumem a podadresář s ID inzerátu. Případně by to šlo ještě dělit podle hodiny, či počítat obrázky a při nahrání X inzerátů založit novou složku? A složky třeba číslované? ;)
juriad
Profil
Můžeš přeba spočítat sha1/md5 hash z každého obrázku a ten bude jeho novým názvem. Prefix tohoto hashe bude adresář, ve kterém je obrázek uložený.
Vzhledem k rovnoměrné distribuci hashů máš zajištěno, že v každém adresáři bude skoro stejně obrázků.
Takto to více-méně řeší git. Prefix = první dva znaky vzaté z hashe (nového názvu) fotky.
http://schacon.github.io/gitbook/7_browsing_git_objects.html
tiso
Profil
...alebo miesto hashu použiť priamo id obrázku, ak si o nich ukladáš metadáta do databázy. Tak sme to používali na jednom spravodajskom portáli.
Jirin
Profil
Díky za několik nápadů, hashi se chci vyhnout, jelikož chci ponechat (resp. jen poupravit) názvy souborů.
Alphard
Profil
Jirin:
když dám v jeden den několik obrázků, tak mám jednu složku moc nabitou
Nerovnoměrné rozložení přece ničemu nevadí, dokud v jednom adresáři není „moc“ souborů, což začíná odhadem na tisících. Neznáme charakter vaší aplikace, ale opravdu hrozí, že v jeden den nahrajete tisíce obrázků?

Já jsem se vždycky snažil, aby šlo adresář určit výhradně z názvu obrázku (mohu se bez problémů odkazovat jen na název a opravu adresy může řešit už Apache), takže jsem většinou zůstal u prefixů. Já tedy obvykle obrázky přejmenovávám na číselná id, takže adresář se pak určí snadno z názvu a mám tam +- konstantní počet souborů.
Jirin
Profil
V určitých případech to může být opravdu tisíce souborů. Když spouštím skript, který zrpacovává větší dávku, tak pak ty "datumové" adresáře jaksi selžou.

Líbila se mi clekem možnost mít to přes ty id z datbáze, nicméně to se budu muset u každého obrázku ptát datbáze jaké bude následující id apod., což je celkem zbytečné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0