Autor Zpráva
Igor Kubicar
Profil
ahojte,
chcel by som vas poprosit o nejake rady, ako
by som sa mal ucit php tak, aby mi to
slo co najefektivnejsie a neucil sa
blboviny, ktore mi spociatku netreba.
mam knihu php pre zaciatocnikov a
mierne pokrocilych (tusim od nejakych
nemeckych autorov, ich mena mozem doplnit), ale sposob akym sa
tam pustupuje mi nevyhovuje. neviem
ci pri uceni php sa mam nabiflit vsetky
prikazy z danej state, aby som ich
potom vedel pouzit alebo ako. proste v
tej knihe z ktorej som cerpal nebolo
uvazdane pozdejsie vyuzitie. bolo tam
mnoho prikazov a ani som nevedel
vyuzitie resp. kedy, v akej situacii by sa
mi prikaz mohol hodit. tak by som
poprasil o nejaku radu, ako sa najlepsie
ucit php a z akych zdrojov cerpat, prip. ako ste pri uceni postupovali vy.

vdaka za rady
Tori
Profil
Reaguji jen na toto: „neviem ci pri uceni php sa mam nabiflit vsetky prikazy z danej state, aby som ich potom vedel pouzit“:
Nemusíte se učit nazpaměť všechny existující funkce PHP. Nakoľko je PHP ne úplně logické, tak by stejně asi bylo dost těžké si zapamatovat u všech funkcí pořadí parametrů - od toho jsou IDE (vývojová prostředí, viz vlákno Jaký editor pro PHP). Mně osobně stačí si pamatovat, že existuje funkce, která umí nějakou konkrétní věc (třeba zjistit průnik množin/polí, anebo kolik je znaků od začátku řetězce po první otazník), a její přesný název a pořadí parametrů si buď najdu v manuálu, nebo mi napoví IDE. Jestli neovládáte žádný jiný programovací jazyk, tak je pro vás důležitější naučit se přemýšlet jako programátor, rozdělit požadovanou činnost na posloupnost jednotlivých jednoduchých kroků, než znát všechny fráze (=funkce) jazyka. (Např. kdybyste se učil maďarsky, tak si taky musíte hlavně zvyknout na to, že místo slovenských předložek máte přípony - takže "pre Ondreja" bude "Andrásnak", a slovíčka se naučíte postupně.)
Anonymní
Profil *
Učit se seznam funkcí, pokud nevím jejich reálné použití je naprostá ztráta času a většinou když bych se tě zeptal na funkci která byla před 10 stránky tak si ani nevzpomeneš. Naprosto souhlasím s Tori, jen bych doplnil, že je lepší si koupit knihu(nebo najít na internetu) , kde prostě vyrábí funkční aplikaci a na ní ti ukazují základní funkce. Je pravda, že se v celé knížce naučíš používat třeba minimum funkcí, ale zase naučíš se logiku věci. Hlavně to nevzdávej, ze začátku je to krušné(ikdyž PHP má strmou křivku učení, takže to není jako když se učíš C# či C++ a 3/4 knížky se štveš s konzolovými aplikacemi, který nejsou "tak fajn" jako klasické okenní, ale to je věc jiná), ale pokud se přehoupneš přes začátek tak to bude jen lepší a lepší(konec konců to je jako se vším :) )
Igor Kubicar
Profil
no a všimol som si množstvo IDE programov z ktorých by som si mohol vybrať - sú chválené aj kritizované, no ale zrejme všetky sú v cudzom jazyku. ťažko mi je vybrať si niektorý z nich. nemá niektory aj preklad do češtiny resp. slovenčiny? v angličtine nie som až taký zdatný, tak by mi to trochu mohlo robiť problém. tak ak by bol niektorý v nšich jazykoch, tak by som si vybral ten

čo sa týka Sublime text 2 tak som si ho nainštaloval, angličtinu by som možno oželel, ale mám taký pocit že nie je zdarma, aké obmedzenia ma čakajú? vzhľasom na to že sa php neccem vynovať profesionálne tak nepotrebujem ani žiaden platený program, stačil by mi nejaký free.
Jan Tvrdík
Profil
Igor Kubicar:
nemá niektory aj preklad do češtiny resp. slovenčiny?
Pokud vím, tak žádné aktuální plnohodnotné IDE český ani slovenský překlad nemá.

čo sa týka Sublime text 2 tak (…) mám taký pocit že nie je zdarma
Pocit máš správný, Sublime Text je placená aplikace a stojí $70.

nepotrebujem ani žiaden platený program, stačil by mi nejaký free
Zdarma a v češtině jsou akorát jednodušší editory jako Notepad++ nebo už moc nevyvíjený, ale stále velmi populární PSPad.
Zdarma a v angličtině je pak IDE NetBeans.
Viz také Jaký editor pro PHP (přehled editorů)
Kcko
Profil
Jan Tvrdík:
Pocit máš správný, Sublime Text je placená aplikace a stojí $70.
Neuvádíš informaci zcela přesně a můžeš tak odradit Igora od minimálně vyzkoušení ST2. ST2 je placená aplikace, ale lze ji používat s občasným vyskočením popup okna (2-3x za den) s hláškou o "koupi", rozhodně to není povinné.

Igor Kubicar:
Nic tě nečeká, občas Ti vyskočí popup okno, to zavřes a píšeš dál. ST rozhodně nejlepší program co jsem kdy používal a nebudu zde psát výhody proč, to si můžeš vygooglit nebo přečíst na oficiálním webu.
Amunak
Profil
Igor Kubicar:
Reaguji především na: „v angličtine nie som až taký zdatný, tak by mi to trochu mohlo robiť problém
Myslím, že pokud skutečně chceš programovat, budeš si muset zvyknout. A doporučil bych ti anglické IDE. Stejně máš manuál jen v angličtině, spoustu hotových ukázek návodů a podobně budeš taky číst v angličtině. Když vyskočí chybová hláčka, vždycky najdeš na googlu řešení - pokud bude anglicky.
Jan Tvrdík
Profil
Kcko:
Dlouhodobé používání Sublime Textu bez jeho zakoupení je v rozporu s jeho licenčními podmínkami a tudíž nelegální. Nevadí mi, když si někdo, kdo na to nemá momentálně peníze, Sublime Text tímto způsobem ukradne. Vadí mi ale, když tvrdí, že to, co dělá, je v pořádku.
Igor Kubicar
Profil
v jdenej téme, ktorú som otvoril (vyvojove prostredie pre php na androide) som sa pýtal na vývojové prostredie pre android. bolo to len kvôli tomu, že v práci mám priestor na to, aby som som sa trochu hral s telefónom a teda môžem aj surfovať po internete. tento voľný čas by som rád využil napr. na učenie php. viem že niečo vyvýjať a učiť sa na mobile je velmi obtiažne, lebo som to už skúšal a neviem či sa mi to oplatí skúšať na telefóne s väčším displayom, alebo len zbytočne dostanem nervy. proste či ak by som si zaobstaral vývojové prostredie na android a na ňom si skúšal programovať, či by to blo reálne bez toho, aby ma to p chvíli prešlo, kvôli všetkýcm problémom , ktoré s tým súvisia (sw klávesnica, malý dipsplej, výkon telefónu). a ešte sa chcem opýtať aký výkonný telefón by som na to potreboval? momentálne mám sony xperiu x8 na ktorej niečo také nemožem skúšať, už len z hľadiska malého displeya. aj na písaní témy do jpw sa dosť namakám tým, že musím za sebou opravovať preklepy (malá klávasnica) a pri písaní sa toľko urolujem ak chcem videť čo som vlastne napísal, lebo vidím tak akurát jeden riadok s 5 slovami kvôli klávesnici ktorá mi zaberá väčšinu displeja. písanie na xperii x8 je utrpenie...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0