Autor Zpráva
BuGeR
Profil
Zdravím,

zajímalo by mě toto - mám v php třídy, které mají většinou kolem 10-20kb.
Kdybych dokázal velikost těchto tříd zredukovat dejme tomu až o 30%, zmenší se doba načítání, nebo je velikost zanedbatelná?
Tou redukcí mam na mysli odstranění komentářů, prázdných řádku, přejmenování proměnných a funkcí atd atd.

Díky
juriad
Profil
BuGeR:
Odhadem bude rozdíl nejvýše v mikrosekundách; snažíš se šetřit na naprosto nesprávném místě. A nezapomeň ten ušetřený čas porovnat s vyplýtvaným časem, který potom strávíš při opravě zpraseného a nedokumentovaného kódu.

Máš změřeno, že stránky jsou pomalé, nebu se jen honíš za co nejrychlejšími stránkami bez jakéhokoli racionálního důvodu?
BuGeR
Profil
juriad:
Dekuji za odpověď.

Co se týká toho zpraseného kódu - kdybych se do nějakého toho redukování pustil, samozřejmě bych zachoval originální soubor, který by fungoval jako "zdrojový" soubor, a při nějaké změně by se vygeneroval soubor zredukovaný, který se nasadí místo toho originálního do aplikace.

Nehoním se nad ničím, jen mě to tak napadlo, když jsem koukal na velikosti některých tříd a zajímalo mě, jestli ovlivňují dobu načítání.
Jan Tvrdík
Profil
BuGeR:
Odstranění komentářů a bílých znaků (např. pomocí php_strip_whitespace) má velmi malý dopad na výkon. Co má naopak obrovský dopad na výkon je když snížíš počet volání require a include. Např. tak, že více souborů sloučíš do jednoho (stejně to dělá třeba jQuery, Nette i Symfony).
Amunak
Profil
BuGeR:
Nesníží to rychlost zpracování toho skriptu o nic měřitelného, ale mohlo by to snížit potřebnou pamět pro běh skriptu. I tak to ale nebude nic zásadního.
BuGeR
Profil
Děkuji všem za odpovědi.
weroro
Profil
Ospravedlňujem sa za oživenie vlákna.

Jan Tvrdík:
Co má naopak obrovský dopad na výkon je když snížíš počet volání require a include.
Mňa by zaujímalo, koľko resp. aký počet súčasných volaní require a include je z pohľadu teba ako dlho ročného vývojára už "kritických"? 5, 10, 100? Samozrejme sa pýtam na model, kedy má jeden súbor s triedou napr. cca 300 riadkov.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0