Autor Zpráva
muhehe
Profil *
Ahoj, vůbec nechápu jak se dá setcookie zakomponovat "dobře" do stránky.

Podle specifikace to musí jít spolu s ostatními HTTP hlavičkami, takže před vše ostatní.
Jenže, když mám rating v php a na konci mám uložení do cookies, aby někdo nemohl hlasovat 2x, tak jak to mám
dát na začátek stránky, když ještě nevím jestli to cookie budu ukládat nebo ne.

Obešel jsem to voláním ob_start(); na začátku stránky, jenže se mi tohle řešení nelíbí.
tiso
Profil
Druhá možnosť je si výstup priebežne ukladať do premennej a potom vypísať. A v MVC architektúre sa pripravia dáta pre výstup a ten sa generuje na konci vo View vrstve.
Lkopo
Profil *
Ako to už bolo spomenuté, využi MVC architektúru, ktorá najprv spracuje všetky požiadavky, vytvorí odpovede a odošle to vieweru, ktorý sa odošle aka výsledná časť. Tam sa ti táto chyba nemôže nikdy stať. Alebo sa riaď FrameWorkom a nemusíš sa o to starať :)
han5vk
Profil
Predpokladám, že človek hlasuje kliknutím na niečo, prípadne odoslaním formulára. V tom prípade ho môžeš poslať na adresu napríklad ?hlas=ano a na začiatku skriptu ak $_GET[hlas]=='ano' (za predpokladu že je overená existencia $_GET['hlas'] - pomocou isset()) tak nastavíš cookie, a potom môžeš pričítať hlas v DB, alebo ako tvoj skript funguje. Asi je to jednoduchšie ako ťahať nejaký FW či vytvárať si vlastné MVCčko ;)
Lkopo
Profil *
Ak sa naučí s MVC alebo rovno s FW, potom sa naučí pracovať profesionálnejšie a kód bude efektívnejší a nie tie nečitateľné kódy, ktoré posielajú, ak im niečo nefunguje. Naučiť sa pracovať s OOP celkovo prinesnie obrovskú skúsenosť na prácu aj s inými program. jazykmi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0