Autor Zpráva
ForestCZE
Profil
Ahoj, potřeboval bych poradit s jednou věcí. Vytvořil jsem si na web PayPal bránu. Uživatel si vybere v html selectu nějakou částku a klikne na tlačítko, při kterém se otevře nové okno a přesměruje ho na PayPal, kde je souhrn informací a částka. On se přihlásí do svého PayPal účtu, potvrdí platbu, mně přijdou peníze a já mu částku uložím do databáze.

A nyní bych potřeboval opačný proces. Vůbec netuším, jak to provést. Jde o to, že uživatel by klikl na tlačítko a částka, uložená v databázi, by se mu poslala na PayPal. Nevím, jak udělat tu bránu tak, aby se nemusel nikdo přihlašovat. Protože vlastně nejde o platbu, ale já chci vyplatit uživatele. Tudíž někde bude uložen PayPal e-mail můj a uživatele a odešle se to z jednoho na druhý bez logování na PayPal. Pomůže mi někdo? Díky.
aDAm
Profil
Paypal umožnujě i vzdálenou platbu bez autorizace? Dle mě to možné není, protože pokud chceš někomu poslat peníze musíš se autorizovat a požadavek potvrdit.
ForestCZE
Profil
aDAm:
No tak uživatel se musí přeci nějak vyplatit, aniž by věděl mé údaje na paypal.
aDAm
Profil
Pokud tě dobře chápu tak chceš ze svého paypal účtu poslat prachy někomu. Což pokud jsem se kdysi dobře díval nejde. Pokud chceš pres paypal někomu poslat prachy tak musíš znát jeho email a provést transfer. A zcela jistě vždy když se autorizuje odchozí platba tak se musíš přihlásit, tj. nikdo cizí ti nemůže z účtu odebírat.

Pokud ovšem chceš ty někomu posílat tak se stačí přihlásit na účet a provádět příkazy.
ForestCZE
Profil
aDAm:
Pokud chceš pres paypal někomu poslat prachy tak musíš znát jeho email a provést transfer. A zcela jistě vždy když se autorizuje odchozí platba tak se musíš přihlásit, tj. nikdo cizí ti nemůže z účtu odebírat.

A jak tedy funguje payout na "Paid To Click" systémech? Určitě to neposílají ručně každému zvlášť :-)
Mike8748
Profil
ForestCZE:
Paypal ma své API, pomocí toho se "prihlásíš" ke svému účtu a odešleš platbu na email uživatele.

začni studovat https://developer.paypal.com/ , konkrétně asi https://developer.paypal.com/webapps/developer/docs/classic/api/adaptive-payments/Pay_API_Operation/
ForestCZE
Profil
Mike8748:
začni studovat https://developer.paypal.com/ , konkrétně asi https://developer.paypal.com/webapps/developer/docs/classic/api/adaptive-payments/Pay_API_Operation/

Ou, tak to bude tvrdý oříšek ..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0