Autor Zpráva
quatzael
Profil
Mám několik tříd a každá dělá malinko něco jiného. Ale potřeboval bych, aby ve všech šla použít nějaká společná metoda. Asi by stačila i funkce..
Je možné v metodě jedné třídy spouštět nějakou externí funkci?

Konkrétně bych potřeboval volat tu funkci s jedním parametrem a měla by mi vyplivnout řetězec.
Radek9
Profil
quatzael:
Ta metoda by asi logicky měla patřit na nějakou jinou (možná i statickou) třídu a tyhle tři třídy by ji používaly, ne? Ale je to moc obecné. Uveď konkrétní příklad, jinak ti nikdo nebude schopen lépe poradit.
quatzael
Profil
Radek9:
Chci vytvořit inputový položky formuláře, který jsou poskládaný z různých prvků (nápověda, kontrolní check-off, apod).
A mám například 4 typy nápověd (bublin). Když chci vytvořit input typu select tak například použiju jednu třídu k tomu určenou, ale potřeboval bych, aby si z jiný třídy vygenerovala tu bublinu, na základě určitých parametrů.

Ale teď mě napadlo, že bych vlastně mohl udělat jednu třídu na všechno a různý typy inputů vytvářet jinou metodou stejné třídy..

Je možné aspoň v jedné metodě volat jiné metody ze stejné třídy?
Radek9
Profil
quatzael:
použiju jednu třídu k tomu určenou
Která dědí z nějaké obecné Input třídy? Jestli ano, dej obecnou metodu pro vytváření bubliny na Input a na zděděných třídách ji volej s jinými parametry.

Je možné aspoň v jedné metodě volat jiné metody ze stejné třídy?
Jistě:
public function methodOne() {
  $this->methodTwo();
}

Pro zděděné metody takto:
public function generateBubble() {
  return parent::generateBubble(1, 2, 3);
}
quatzael
Profil
Radek9:
Asi to nakonec udělám tak, že to dám do různých metod v rámci jedný třídy..
Každopádně díky za rady.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0