Autor Zpráva
dool
Profil *
Dobrý den,

mám menší problém a řešení mi nějak nejde do ruky. Dělám si svůj vlastní seo nástroj pro soukromí účel. Vše co jsem tam chtěl mít pro vyhodnocení už mám, ale poslední věc mi chybí a to je správné seřazení nadpisů. Jde mi o to, že nevím jak dosáhnout toho aby se zjistilo zda je pořadí správné.

Například:

<h1>něco</h1>
<h3>něco</h3> //chyba: chybí h2

Nebo:

<h1>něco</h1>
<h2>něco</h2>
<h3>něco</h3>// chyba: tady nejsi vítán
<h2>něco</h2>

Jde mi jen o správné pořadí h1, h2 a aby se mezi nic nepletlo. Ty ostatní se můžou přehazovat dle libosti. Nadpisy mám v poli $nadpisy. Ví někdo jak to udělat aby jsem docílil svého výsledku pro varování na špatné pořadí? Děkuju
maks
Profil
dool:
Jde mi o to, že nevím jak dosáhnout toho aby se zjistilo zda je pořadí správné.
to automatizovaným nástrojem nezjistíš. Není bezpodmínečné nutné, aby nadpisy za sebou šly tak, jak si myslíš.

Zatímco příklad č. 1 se ti může zdát špatně, na druhém příkladu je vše úplně v pořádku. Příklad z praxe:
<h1>Kontakt</h1>
<h2>Korespondenční adresa (kancelář)</h2>
<h3>Mapa kanceláře - kde nás najdete?</h3>
<h2>Fakturační adresa</h2>

Mezi jednotlivými nadpisy samozřejmě zbylé informace. Této struktuře nelze vytknout absolutně nic.

U toto prvního příkladu, který jsi uvedl, může být vše taky v pořádku. Dalo by se najít několik praktických příkladů, a to i bez h1 na začátku. Třeba následující kód:
<h5>Navigace pro nevidomé</h5>
<ul>
    <li><a href="/">úvodní stránka</a>
    <li><a href="#obsah">obsah</a>
    <li><a href="#menu">menu</a>
    <li><a href="kontakt.html">kontkat</a>
</ul>
<h1>Nadpis stránky</h1>
dool
Profil *
Fujjj, to je hnuj! Tak je mi jasný, že robot si ten svuj tag (pokud je) najde a je pro něj důležitější jeho přítomnost než pořadí. Ale není špatný mu tu informaci dávat podle pořadí. Netvrdím, že to má nějaký velký význam na jeho algoritmus ( význam má skutečně nulovej ). Nechci upozornění kvůli tomu, že tímto dodržováním pořadí budu někde top. Chci to jen, že jsem puntičkář :-)

Nejvíc mi upřímně jde o to, že někdy mají stránky třeba:
<h1>něco</h1>
<h5>něco</h5>

a tím nadpisy končí. Na tohle chci upozornění, ale vzhledem k tomu, že jsem punta, tak chci zároveň docílit i správného pořadí


Docílit by to mělo jít. V proměnné $nadpisy mám právě soupis h1 jak jdou za sebou.

například mi to vypíše: 1, 2, 3, 2, 4

Nechal jsem tam jen čísla at se stím líp pracuje
maks
Profil
dool:
Nejvíc mi upřímně jde o to, že někdy mají stránky třeba:
a jak odlišíš tohle od toho, co jsem uvedl já a je naprosto v pořádku? Ten můj zápis by klidně šel napsat i obráceně, nejprve H1, pak hned skrytá navigace.

Jediný rozdíl bude ten, že v mém zápisu budou následovat (pokud to struktura stránky bude vyžadovat) další nadpisy. Pokud bude stránka krátká, třeba detail novinky, skončím u této dvojice nadpisů, a je jedno, jestli v pořadí H1-H5, nebo H5-H1. Obojí bude sémanticky správné, jen tvůj výtvor na mě bude řvát, že jsem sémantický bastard.

Chci to jen, že jsem puntičkář :-)
tak dotáhni k dokonalosti něco skutečně potřebného, řazení nadpisů je věc, kterou nelze strojově kontrolovat. Nemá jasná pravidla, resp. jedno použití na dvou různých místech může být jednou naprosto bezchybné, podruhé chybné.
dool
Profil *
Téměř by sem ve všem i souhlasil. To neznamená, že jsem změnil názor na výsledek. Když na tebe nebude řvát můj "výtvor" tak to bude seo-servis :-)
juriad
Profil
dool:
Prosím?
http://www.zdrojak.cz/clanky/pojednani-o-zbytecnosti-seomatu/
dool
Profil *
juriad:
Bezva napsaný článek, ale já se neptám na názory. Ptám se jak docílit toho co jsem psal. Zpězné odkazy na Váš článek, který mě upřímně nijak nedostal si prosím tedy nechte na cílenější vlákno.
maks
Profil
dool:
Když na tebe nebude řvát můj "výtvor" tak to bude seo-servis
nebude, jsem dostatečně soudný na to, abych podobné nástroje a pseudonástroje používal.

Téměř by sem ve všem i souhlasil.
vidíš, a nebylo mým cílem tě přesvědčovat o čemkoliv :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0