21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

nedávno som konečne ako nahliadol do tajomnej komnaty OOP v PHP - nijak extra neovládam ani klasické PHPko, ale som zvedavý :) - a niektoré veci ma veľmi zaujali - konštruktor, dedičnosť... Je jasné, že objektovo možno napísať všetko, čo sa dá napísať aj klasicky, ale mňa by zaujímal problém: Oplatí sa učiť OOP? Alebo len v určitých špecifických situáciách? Môže mi ušetriť čas strávený nad programovaním oproti "klasike"? Vďaka za odpoveď.
Tori
Profil
Protiotázka: Vyplatí se vám spoléhat se na to, že nikdy v životě nebudete znalosti OOP potřebovat? Že nikdy nedostanete zakázku na doprogramování modulu do objektové aplikace (redakčák, e-shop, cokoli)?
Lamicz
Profil
lionel messi:
Doplním k Tori:
Pokud se chcete zabývat PHPkem profesionálně, bez OOP se dnes neobejdete, jinak procedurální přístup samozřejmě stačí. Jedná se hlavně o to, že v momentě, kdy je aplikace vyvíjena v týmu (např. firmě) a je rozsáhlejší (což je, protože to musí tu firmu uživit), bez OOP (popř. nějakého FW) přístupu se v tom kódu člověk ztratí. Ideální je ještě pokud se dodržuje štábní kultura, tzn. jednotný coding standards.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0