Autor Zpráva
Petrik
Profil *
Dobrý den,

Mám již dokončené stránky, ale potřebuji tam ještě kopnout gapi. Našel jsem pár manuálu, ale žádný se mi nepodařil rozběhnout. Je možné, že google mi tu službu odpírá protože to testuju na localhostu (xampp)?

Děkuju za rady

    require('../library/gapi/gapi.class.php');
    $gaEmail = 'neco@gmail.com';
    $gaPassword = 'heslo';
    $profileId = 'cislo id';

    $dimensions = array('pagePath','country', 'region', 'city'); 
    $metrics = array('visits');
    $sortMetric=null;
    $filter=null;
    $startDate='2013-02-01';
    $endDate='2013-08-28';
    $startIndex=1;
    $maxResults=10000;
    $ga = new gapi($gaEmail,$gaPassword);
    $ga->requestReportData($profileId,$dimensions,$metrics,$sortMetric,$filter,$startDate,$endDate,$startIndex,$maxResults);
    $totalPageviews = $ga->getPageviews();
    foreach($ga->getResults() as $result){
      $visits = $result->getVists();
      print $visits; 
    }

Nevíte prosím někdo kde dělám chybu? Odkazuje me na 2 chyby v knihovně, tak jsem je zakomentoval.

 //throw new Exception('GAPI: Failed to request report data. Error: "' . strip_tags($response['body']) . '"');

//throw new Exception('No valid root parameter or aggregate metric called "' . $name . '"');

Nebo ještě lépe o nějakém manuálu pro blbečky? Je to děsně chaotický a nepřehledný. Nechápu proč to dělá i popisuje tak složitě. Vlastně ani chápat nechci jen chci konečně návštěvnost dostat na své stránky
Taps
Profil
Petrik:
vygeneroval sis api key ?
Petrik
Profil *
O ten jsem usiloval a snad ano. Ja se vtom prostredi uplne stracim. Vazne by sem potreboval nejaky normalni navod kde najdu vygenerovani api a kod.

Api by mělo být tohle ( 17209120 ) , ale nejsem si jistej. Má tam děsnej chaos
okolojsoucí
Profil *
API kód získáte v Google APIs Console
Petrik
Profil *
Project Number: 169010261921
Je to tohle?


OAuth 2.0 Client ID

Client Id
169010261921.apps.googleusercontent.com

Client Secret
995mS1T4rfzjcscl4RsUIzhf

To by mohlo být, ale nepotřebuje to ještě nějak spárovat nebo stačí, že tam mám adresu té stránky?
Na stránce mi to vypisuje: Error: Invalid GA Profile ID set. The format should ga:XXXXXX, where XXXXXX is your profile number


Ví někdo prosím jak to rozběhnout? Nikdy nepochhopim proč se dělají tak složité manuály a nastavení. Sedí tam x programátorů, který mají za úkol to dělat snad i přehledný. Chtít bludiště, tak jdu na pout.
okolojsoucí
Profil *
Pokud je to API placené máte ho zaplacené, protože třeba já si platím API na Google Translate u mě to pak vypadá asi takto

Po rozkliknutí, se obrázek zvětší
Petrik
Profil *
Nemám ho zaplacené. Google analytics je zdarma i jako api. Jen ho nemůžu dostat na své stránky
okolojsoucí
Profil *
Tak si ho zapněte a zkopírujte API key, nevím co teď vlastně řešíte.
Petrik
Profil *
zapnutý ho mam. Snad i dobre registrovaný api. Jen mi to nevypisuje. Co řešim? Aby to fungovalo především :-)


Možná mám špatně kod. Já nevím proč mi to nefunguje. Vědět to, tak nezakládám vlákno.
okolojsoucí
Profil *
A ukazuje se Vám stejná tabulka jako mám já? Kde je i řádek API key?
Petrik
Profil *
ne jen: Client Id
169010261921.apps.googleusercontent.com
Client Secret
995mS1T4rfzjcscl4RsUIzhf
Consent Screen
Update
Web Origin
Redirect Uri
okolojsoucí
Profil *
Tak asi nemáte aktivní / zaplacené
Taps
Profil
Petrik:
jsem ti ochoten pomoci s nastavením, ale nevidím nikde tvůj kontakt
okolojsoucí
Profil *
Tak jsem to našel, instruktážní video od GoogleDevelopers - http://www.youtube.com/watch?v=Im69kzhpR3I
Petrik
Profil *
Tapssitemap ( ) seznam


Taps:
sitemap () seznam
Petrik
Profil *
Tak nic. Se pokusim najít nějaký manuál
okolojsoucí
Profil *
Petrik:
Jak jsem psal manuál máte od GoogleDevelopers - http://www.youtube.com/watch?v=Im69kzhpR3I - to je opravdu tak těžké kliknout na odkaz, a dělat vše stejně?
Petrik
Profil *
Ja nevim co delam blbe. Vsechno podle videa a stejne to nemaka.


Ale dopracoval jsem se, ze uz tam neni jen Project Number, ale přidal jsem si tam i Project ID
Otázkou je jestli sem spis neco nezkazil nez se posunul kupředu. Luštím to už několik dnů a jsem furt na začátku a možná dokonce i hůř. Naposledy jsem takovej bordel co je na google videl, když jsem se učil C

Project ID: ve1050088062861
Project Number: 1050088062861
okolojsoucí
Profil *
Píšu ti na email, nejlépe pomocí TeamViewer bych to vyřešil, nerad vyžaduji po někom hesla.
Petrik
Profil *
TeamViewer jsem již nainstaloval. Na mail mi nic nepřišlo. Muj mail je: sitemap () email / cz
Já idiot napsal seznam. Moc se omlouvám je to tím jak jsem stoho už úplně hyn.


Moc se Vám omlouvám a pokud jsem Vás tím omylen neodradil, tak prosím napište. Hned obratem pošlu přihlašovací údaje
Petrik
Profil *
Tak jsem pokročil. Ted mi vypisuje: Error: getReport() failed to get a valid XML from Google Analytics API service. Příčinou je chyba tady: curl_setopt($ch,CURLOPT_HTTPHEADER,$header);

Myslím si, že pokud se chyba ošetří, tak mi vypíše potřebná data. Víte prosím někdo proč se mu to nelíbí? Přikládám celé curl:

        $ch = curl_init();
          curl_setopt($ch,CURLOPT_URL,$url);
          curl_setopt($ch,CURLOPT_RETURNTRANSFER,TRUE);
          curl_setopt($ch,CURLOPT_SSL_VERIFYPEER,FALSE);
          if(count($data)>0){
            //POST METHOD
            curl_setopt($ch,CURLOPT_POST,TRUE);
            curl_setopt($ch,CURLOPT_POSTFIELDS,$data);
          }else{
            $header[] = array("application/x-www-form-urlencoded");
            curl_setopt($ch,CURLOPT_HTTPHEADER,$header);
          }
          $response = curl_exec($ch);
          $info = curl_getinfo($ch);
          curl_close($ch);



Kouknul jsem na adresu ze které si má brát informace

https://www.google.com/analytics/feeds/data?ids=ga:1050088062861

Soubor nenalezen. Nejspíš tedy stará knihovna. Nevíte na jaké stránce je feed ted?
Petrik
Profil *
Tak nic. Počkám si až google dopiluje tu prasárnu a někdo chytrej udělá přehledný návod.
Petrik
Profil *
Problém vyřešen díký fakt super člověku. Který se mnou vše projel a po chvilce mu hned bylo jasný kde je problém. Stále se učímě a nekteří lidi mají naučeno. Veliký děkuji patří panu Strakovi co vážně umí. Jeho stránky najdete na: pavel-straka.php5.cz/

Fakt moc děkuji ještě jednou. Ve chvíli co jsem to vzdal jste mi ukázal, že to jde a problém mezi židlí a programátorem vyřešen. Problém byl v ID.
Petrik
Profil *
Ještě se chci zeptat zda je někde šablona opensource, která výsledky zobrazí v grafech? Děkuju
Petrik
Profil *
Nevíte někdo jestli je někde ke stažení něco co ty data vykresluje do grafu? Děkuju
Taps
Profil
Petrik:
https://google-developers.appspot.com/chart/interactive/docs/gallery
http://www.jqplot.com
http://www.rrsoft.cz/rrsoft-projekty-easychart.html
http://jpgraph.net/download/
Petrik
Profil *
Upřesním. Soubory do kterých zadám data k připojení a oni vypíšou dění do grafu. Tohle mi moc platný není, když jedinný co se mi podařilo vytáhnout je prohlížeč.


Prostě to co dle mého názoru měl google někam dát sám. Bez toho je to alespoň v mích očích polotovar
Petrik
Profil *
Ta prasárna nemá ani knižní návod na prodej. Vidím, že mi tu nikdo nepomůže, tak si tu uděláme anketu. At napíše každý kdo měl tu čest a jak dopadl. Nainstaluju si open source a vyseru se na nějaký paskvil od google.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0