Autor Zpráva
peyton
Profil *
Zdravím,
začal jsem si dělat takové sledování uživatelů na svých stránkách a přišel jsem na zajímavou věc. Čekal jsem, že mi toto uloží do tabulky vždy konkrétní název jednoho souboru při otevření stránky. Moje překvapení je ale zde:


Jak je možné, že je tam více souborů a to i souborů, které nejsou stránky, ale data, která se načétají při načítání stránky? A jak je možné, že se to tam uloží tolikrát při otevření jedné stránky?
Z nějakého důvodu mi přijde, že se stránka načte opakovaně, protože dle mého nění jinak možno, aby toto nastalo, nebo je to jinak?

<?php

if (isset($_GET['url'])) 
{
$stranka=$_GET['url'];
mysql_query("INSERT INTO Prohlizene_stranky (Id,  Uzivatel, Stranka, Cas) VALUES (null,  '$_SESSION[id_uzivatel]','$stranka',Now())");
}




?>
juriad
Profil
Jak detekuješ otevření stránky?
Přesměruješ všechny požadavky pomocí htaccess na serve.php?url=puvodni_url a pak provedeš INSERT do databáze a následně odešleš obsah souboru?
peyton
Profil *
Přesně tak jak píšeš.
Postupně includuju několik php souborů (menu, head atd) a poslední include je právě ten požadovaný soubor, který se vybere podle db.


Přičemž toto uložení do db jsem zkoušel jak na začátku té stránky, na kterou směruji vše za pomocí htaccess, tak na konci. Výsledek stejný.


Už je mi to jasné.
Jedná se o soubory, které nelze najít.
Jinak řečeno, htaccess je nenajde jako reálné soubory, tak je zkusí předhodit indexu.php.
juriad
Profil
peyton:
Ukaž .htaccess, nejspíš tam bude ještě nějaká bota. To přepisování bys měl provádět jen se sobory, které mají koncovku .php
peyton
Profil *
Moc tam toho nemám. Přičemž teda já používám url bez koncovek
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f

RewriteRule ^(.*)$ index.php?q=$1 [L,QSA]

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0