Autor Zpráva
3kolik
Profil
Zdravím, mám tady jeden problém se spojením řetězců, resp. s jeho načtením do databáze. Už to řešim asi hodinu a půl a furt nic. Kód ono příkazu vypadá takto

 if($goly == 1 and $hrac['tym']==$zapas['hoste']){
     
      $a="a";
      (string)$zhs = $zapas['hoste_strelci'];
      (string)$hid = $hrac['id'];
      (string)$promenna = $zhs.$hid.$a;
      echo $promenna;
      mysql_query("update zapasy set hoste_strelci = $promenna where id = ".$zapas['id'], $GLOBALS['link'] );
     }

Problém je v tom, že ve chvíli, kdy je kód napsán takto, tak se neuloží do databáze. Ovšem, pokud smažu .$a, tak to funguje tak jak má. $zhs a $hid jsou 1 -2 místná čísla, hoste_strelci je typu varchar s délkou 50. Když jsem tam dal to echo, tak mi to vypíše správně -čislo a za tím písmenko a, ale prostě se to neuloží do databáze, bez toho a, se to tam normálně uloží. Prostě nechápu, proč tomu zrovna ta proměnná $a tak vadí. Zkoušel jsem to mimo proměnnou, ale žádným způsobem to prostě nejde :(

P.S. Vidím, že jsem to dal asi do špatné sekce, ale že je to spíš problém s db mi došlo až později, tak to prosím přesuňte.
Alphard
Profil
V dotazu vám kolem $promenna chybí apostrofy. Řetězec musí být uvozen.
3kolik
Profil
Alphard:
Taková pitomost a co to nadělá problémů! -__- Díky moc :)
peta
Profil
Mysql_error a erro_reporting by ti chybu napsal. Pomoci echa sis mohl sql dotaz vypsat na obrazovku a zkopirovat do phpmyadmina, ten by taky chybu napsal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0