Autor Zpráva
Destiny_1
Profil
V php se učím asi už rok a říkal jsem si, že bych si zvýšil laťku a začal se učit v oop, ale měl jsem v plánu se to učit nějak tak za běhu, že bych kombinoval procedurální programováni s oop.
Ale pak jsem se dočetl tady na fórum, že je to nejhorší věc, co můžu udělat.
Tak jsem si říkal, protože se znám a stejně bych kombinoval oop s procedurálním programováním, že bych vyzkoušel Nette framework, protože co jsem pochopil tak v Nette se dělá skoro všechno v oop.
Jaký je váš názor? Předem díky za odpověď.
Jan Tvrdík
Profil
Destiny_1:
že bych vyzkoušel Nette framework
Silně nedoporučuji učit se zároveň framework a zároveň OOP. Skončí to tak, že budeš na Nette fórum klást nesmyslné dotazy (příklad) a já je budu muset mazat.
Destiny_1
Profil
Díky, aspoň mám jasno.
Alphard
Profil
Já bych to neviděl až tak striktně, snažit o nějaký vlastní framework (jen ve smyslu základní kostry webu) dopadne ještě hůř. A trávit čas školními příklady na OOP se vám asi nebude chtít... Vždycky se lépe staví na něčem funkčním.

Takže doporučuji na začátek pročíst základy, snažit se pochopit aspoň základní principy a pak je zkoušet aplikovat.
Buď si můžete dělat objektové komponenty/moduly a začleňovat je do procedurálně stavěného webu (když se to udělá dobře, nemusí to dopadnout katastrofou), nebo opravdu stáhnout Nette, kouknout do jeho dokumentace a inspirovat se tam, ale je nutné počítat s tím, že tam bude hodně neznámého. (Takže o to víc studovat a neptat se na Nette fóru :-))

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0