Autor Zpráva
Ripper
Profil *
Zdravím všechny,

delší dobu se mi líbilo používání API, ale až teď jsem dostal chuť na to, to pořádně vyzkoušet. Našel jsem skvělý dodatek do Nette – drahak/Restful. Povedlo se mi to zprovozni, aplikace vše vypisuje tak jak má.

Ale nevím si rady s pár věcma. Vím, že se to dělá hlavně proto, aby když se rozhodnu udělat mobilní aplikaci, byla implementace jednoduší (opravte mě pokud se pletu), nebo pokud klient (zákazník) potřebuje data ze svého účtu nějakým způsobem dostat a zpracovávat někde jinde. Tomu všemu rozumím, ale mohu to API používat uvnitř své aplikace? Tedy v Nette aplikaci? Nevím jestli to není antipattern když budu ve vlastní aplikaci volat vlastní api, to je to co mi vrtá hlavou, nikde jsem o tom nenašel ani zmíňku, tak se chci ujistit. Případně jak pak nejlépe to své api volat.

Předem díky všem za odpovědi.
AM_
Profil
Pojmem "API" zřejmě myslíš "Rest API" (API obecně je jakékoli rozhraní, přes které mezi sebou komunikují aplikace nebo jejich komponenty).
Rest API se označuje aplikační rozhraní implementované pomocí HTTP protokolu (zjednodušeně řečeno), což je vhodné pro mnoho webových aplikací díky jednoduché implementaci.
Aby aplikace komunikovala sama se sebou přes Rest API opravdu smysl nedává, uvnitř aplikace mezi sebou třídy komunikují přímo voláním svých metod.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0