Autor Zpráva
Musilda
Profil
Chci se zeptat, zda se dá nějak určit, jak rozkódovat zakódovaný php soubor. Jde o placený plugin do Wordpressu, kde potřebuji udělat několik málo úprav, například přeložit některé části kódu.

Celý soubor je zakódován pomocí base64 a po dekódování se zobrazí podobný řetězec:

$__FILE__=__FILE__;$_X='M#ioCGlNvq+!D/7Ab3 qp!w0Kd<2EcM?JJxmCGlEE14lM    IEpJ!b$b4d!Ps5nq2JA/k1Lb!&7xPKlBuqOtOnbqzy/AkI;NwD3Etqb/t2enwN8xJ#43rDcy1DHdH1r62M1t8B 7m&jGf6C5l&vj;&LlJw#mNBo$#C6hPat;o2gb&jf28/k41&nGuzd5BbI8hH    Mo4E!710ichD/wHFG5JhNJ+##/>lO?+v7$bs1a3b2sKGeK29+k z$Gyb9N/!mNCwde;9wm;xCBqPDv2?djFgA53L?Lm>eB!EEthJ#y7FwJ4u71ee$sjbi88Nv hdOI0F02cqKP/4Dg5J4gm>NKy$P5s es>bxN!thq3zuO6hHj#J0MLMB/lArIps88gd5>w55rB87GCwPkDFfi32fsEj$Be0$wu9724h#jjLBL&e3J++nIt/gieGvr0gLp5IC//2ChH52AyFqz1Ijiadr5HPOdfI 3;6JHIr<&0J!DHb#+52d#303u>5O9&8mp2M7PPhgi; $at!<8&P$++LLnjK&tg0><    +p gJ!#O G?O62$ezM9B    28nz/#jjOxuHMK#a>oC>0f/LiiF#lgqJdLmoCm71kPh7..............

Nevíte někdo, jak to rozkódovat? Autor pluginu na nějaké úpravy pro Češtinu kašle, takže to buď rozkóduju, nebo jsem vyhodil peníze z okna.
aDAm
Profil
Zřejmě bude nějaky ioncube či tak něco, ochrana před tím aby mu to lidi kradli, takže buď si vyhodil prachy z okna a nebo budeš muset najít někoho kdo to dokáže dekodovat.
Mike8748
Profil
Musilda:
zkus http://www.tareeinternet.com/scripts/byterun.php
Alphard
Profil
Mimochodem nechápu, že si někdo troufne dát tohle do svého projektu. Co kdyby tam byl škodlivý kód? S WP mám zkušenosti minimální, snad takové nejsou všechny pluginy.

Rozkódovat to určitě půjde, je to normální PHP, jen tam může být více vrstev. Vždycky je potřeba podívat se na první, provést převod a pokračovat u další.
aDAm
Profil
Alphard:
žeby ochrana autora před kradením?
maks
Profil
aDAm:
žeby ochrana autora před kradením?
ano. Nebo také hacker, kterému zaplatíš za to, že si implementuješ bezpečnostní chybu, škodlivý kód, nebo něco jiného, do vlastního webu.
Alphard
Profil
aDAm:
Možná. Já ani nekritizuji autora, je to prostě nabídka, když se najde někdo, kdo to koupí, budiž. Jen říkám, že bych to nezačlenil ani zadarmo.
Při správě serveru mám dost starostí s tím, jaké binárky si mohu dovolit použít, ještě abych řešil „neotevřené“ kódy v PHP :-)
aDAm
Profil
tak když to "kupujes" na warezu tak proč by ne že, ale když to koupiš ofiko v nějakém marketu tak tam by si to snad autor nedovolil.
Musilda
Profil
Alphard:
Je tam více vrstev, skončil jsem u třetí. Problém je v tom, že ty ten kód nevidíš, dokud si to nestáhneš. Vzhledem k tomu, že jsem zjistil, že tam jsou i další věci, které nejdou upravovat (tlačítka jako obrázky i textem), tak na to kašlu. A je to koupeno přímo od autora.
Amunak
Profil
Musilda:
Tak napiš přímo autorovi. Žes to koupil a zklamalo tě že je to zakódované, protože sis to chtěl poupravit, a jestli by teda nemohl udělat ty úpravy on. Mně to přijde jako docela ošklivé jednání něco co prodávám takhle znehodnotit. Autor by o tom měl hlavně před koupí varovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0