Autor Zpráva
tomick
Profil
Dobrý večer,

již dlouho přemýšlím nad tím jestli by šlo převést desetinné číslo na zlomek pomocí php (nebo javascriptu...). Nemá někdo nějaký nápad jak na to....

Děkuji
johnl
Profil
Pokud chceš řešit problém, jak převést desetiné číslo na zlomek, pak na to existují jistá matematická pravidla. Pokud jsi se o to již pokoušel a nevíš si rady, klidně sem dej svůj kód, podíváme se na něj a pomůžeme Ti. :)

Pokud chceš řešit problém, jak vypsat zlomek v HTML, pak na to budeš nejspíše potřebovat něco, co Ti ten zlomek vytvoří např. jako obrázek, nevím totiž o tom, že by se dal zlomek vypsat v HTML nějak jinak, ale možná se pletu. :)
peta
Profil
johnl: "nevím totiž o tom, že by se dal zlomek vypsat v HTML" jsou tu urcite moznosti...
http://www.root.cz/clanky/novinky-v-html5-zaklady-specifikace-mathml-3-0/
johnl
Profil
peta:
Já když si onu stránku otevřu, žádný z uvedených příkladů se mi nezobrazí jako nějaký matematický zápis, pouze jako text, tak je možná lepší využít něčeho co opravdu funguje, hm? :)
quatzael
Profil
johnl:
Můžeš mrknout jak to mají vyřešený tady: www.derivative-calculator.net
peta
Profil
johnl: Ve FF 25 to funguje, hned nad slovy "V minulém díle jsem naznačil" je treba zlomek. A rozhodne to neni obrazek, muzu si text vykopirovat, treba do editoru v prohlizeci, kde se mi rovnez zobrazi jako zlomek a muzu si zkopirovat treba jenom horni cislo.
han5vk
Profil
peta:
Ve FF 25 to funguje
Asi len v FF. V Opere 18, novom Chrome a IE 8 sa to zobrazí len ako "621 53".
peta
Profil
han5vk: Tak je FF opet napred, tentokrat s podporou html5 :) Dyt to rikam porad, klidne si pouzivejte operu, explorer a chrome, ale nestezujte si :) Mozna by se dal pouzit nejaky svg modul
johnl
Profil
peta:
Nikdo si tu nestěžuje, spíše jde opravdu o to, aby se věc korektně zobrazila tak jak má a návštěvník se většinou nebude přizpůsobovat Tobě, nýbrž Ty se budeš muset přizpůsobit jemu, proto by měl člověk využít něčeho co zaručeně funguje i ve starších prohlížečích.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0