Autor Zpráva
hajzlik
Profil *
Zdravím, přemýšlím jak nejlépe navrhnout tabulku. Mám údaje, které se mění každým rokem, tak jsem si řekl, že na to bude ideální zápis do souboru. Ted ta problémová část :-)

Poradí někdo postup pro funční výpis. Pozor, výpis bude dle datumu. Myslím tím, že v textu bude datum.

Dnes je: 12-08-2013

12-01-2013|nejaka akce
12-05-2013|nejaka akce
12-09-2013|nejaka akce
12-15-2013|nejaka akce

Vypíšeme pouze záznam 12-09-2013. Protože dvě předchozí informace už jsou staršího data a nás zajímá co bude. Úplně poslední záznam nevzpíšem protože pro změnu chceme jen jeden v nejbližším datumu :-)

Snad jsem to popsal srozumitelně. Nevíte jak takového výsledku docílit? Děkuju
Taps
Profil
// zobrazí nejbližší akci která je po datu 12.09.2013
SELECT * FROM tabulka WHERE datum>'2013-09-12' order by datum ASC LIMIT 1
hajzlik
Profil *
Tohle umím taky, ale jde mi o soubor (třeba txt). S databáze to je snadné
juriad
Profil
hajzlik:
Pokud nechceš použít databázi, tak si prostě musíš napsat sám a prakticky emulovat přesně to co provádí jednoduchá databáze.
Tedy načítat obsah souboru po řádcích, rozdělit řádek podle prvního svislítka, převést první část na datum, porovnat s aktuálním datumem, zapamatovat si záznam, pokud je bližší než jiný zapamatovaný.

Taps:
order by datum asc
hajzlik
Profil *
To znamená, že dojde k náročnějšímu procesu načítání. Tak to asi udělám do db. Chtěl jsem do souboru aby to bylo méně náročné :-)
Sir Tom
Profil
Klidně si to můžeš ukládat jako XML, JSON, CSV nebo prostý TXT, ale úplně nejlepší je databáze.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0