Autor Zpráva
kent
Profil *
Zdravíčko,

mám jednu a to dost záludnou otázku. Jak udělat aby text/vodotisk v obrázku byl vždy čitelný? Když nastavím na bílou, tak při bílém pozadí bude neviditelný. Řešení pomocí změny pozadí u písma třeba na černou nechci. Zajímá mě jestli je někde font co by byl vždy vidět bez ohledu na pozadí. Hledal jsem mezi 3D, ale vždy jsem natrefil, že vnitřek mají průhledný. Je tedy nějaký co má bílou a černou? Myslím tím, že je písmo bílé obrys černý. Nebo je jiné řešení bez toho aby sem dával otravné pozadí? Děkuju
juriad
Profil
Záleží na tom, kterým nástrojem text/vodoznak vytváříš. Font nemá definovanou barvu, je to jen černobílá btimapa nebo sada křivek popisující hranici znaku.
http://www.imagemagick.org/Usage/fonts/#outline

Na příkladu je to řešeno tak, že text vykreslíš pětkrát přes sebe: 4x černě posunutý postupně ve všech směrech o 1 pixel; a nakonec to celé překreslíš znovu ale bíle a bez posunu.
kent
Profil *
žádný nástroj. Nechávám to vypisovat rovnou v php. Tam mám i zvolený font. Každý obraz má svůj text, tak nemůžu tam dát defaultně nějaký vodotisk třeba obrázek atd.


Vyřešeno. Nakopnul jste mě stěma barvama. To mě nenapadlo to vyřešit takhle :-)

Děkuju
juriad
Profil
Kterou knihovnu v PHP? Samotné PHP neumí s obrázky vůbec pracovat.
Ukaž třeba relevantní kus kódu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0