Autor Zpráva
mencik
Profil
Ahoj!
Mám docela čerstvé stránky portréty uhlem (portrety-uhlem.eu).
Nějaké portréty jsem si tam dnes do adresáře doplňoval a náhodně si všiml - že ne servru mám úplně nový soubor "class.phpmailer.php" .
Určitě jsem ho tam já nedával a na servru Active24.cz mně zákaznická podpora tvrdí, že oni určitě taky ne.
Nechápu - kde se tam tedy vzal? Moje údaje ftp určitě nikdo cizí nemá.
Mohl to udělat nějaký hacker? Poznáte někdo - co ten soubor vůbec dělá? Jsou v něm nějaké - mně záhadné skripty - kterým vůbec nerozumím. Popravdě - nerozumím vůbec žádným skriptům :-)
Klidně ho tam smažu, ale rád bych věděl - co to má znamenat, abych zabránil recidivě. Chcete se na to někdo "pro zajímavost" mrknout? Co vlastně ten skript provádí?
Můžu ho zájemcům poslat - pište mně na menci-zavináč-email.cz
Děkuji.

Moderátor Alphard: Ruším klikatelný odkaz na stránky – není relevantní k řešenému problému.
Alphard
Profil
Podle názvu třída na odesílání mailů. Jestli ji tam dal někdo neoprávněně, pravděpodobně zneužívá váš hosting pro rozesílání spamu.
Marschmallow
Profil
Slouží to k tomuto: class.phpmailer.php a seznam.cz
Slouží to k rozesílání e-mailů. Jak se na server dostal to netuším.
juriad
Profil
Jde o knihovnu, která zjednodušuje odesílání emailů.
https://github.com/PHPMailer/PHPMailer
Tori
Profil
Jednotlivé kresby lze z toho webu formulářem komukoli poslat, což je asi účel PhpMaileru.
Davex
Profil
okolojsoucí:
Myslím že když pán je znalý si vyrobit stránky
Myslím, že si ty stránky nechal mencik nedávno upravovat, takže PHP neumí. Předpokládám tedy, že mu někdo udělal odesílání obrázků e-mailem a využil k tomu knihovnu PHPmailer, která je v tom souboru.

Mimochodem je ten e-mail sestavený špatně, protože se posílá jako HTML s obrázkem vloženým z webu, který většina e-mailových klientů zablokuje a bez schválení uživatelem nezobrazí.
mencik
Profil
Chro - v preambuly této diskuse je napsáno,že se nemám bát ptát se na jakoukoliv blbost. Tak jsem se dovolil zeptat i na toto - což smazáním samozřejmně vyřešit umím. Pokud jsem se Vás tím dotazem "neexistujícího problému" dotkl - tak se omlouvám. Jsem starobní důchodce, před pár lety jsem se tady od Yuhů naučil ťukat základy HTML (co znamená v kodu "rel=nofollow" tedy vím, mrknout se na zdrojový kod těchto stránek také umím - takže reklamu si zde nedělám) - ovšem na PHP už fakt nemám a jsem z něho vyvalený - tak hledám pomoc zde ...
okolostojící majl jsem uvedl pro ty, kteří by ten soubor chtěli poslat a podívat se do něho. Je dost velký, nevím, jak bych ho sem dával pro všechnyl??
Alphard - klidně to téma může být smazáno - považuji ho za vyřešené (teda - kromě toho špatně sestaveného e-mailu - jak píše Davex - ale toje asi na jiné téma?)
Davex děkuji za upozornění, že je to sestavený špatně, skutečně se to bez schválení nezobrazí. Byl byste ochoten mně ho opravit? Děkuji.


Moderátor Alphard: Tento příspěvek reaguje na smazanou diskusi poukazující na možný spam. Klikatelný odkaz nadále zůstává zrušený, to je nyní dostačující.
Alphard
Profil
mencik [#13]:
Já jsem chtěl zklidnit rozvíjející se diskusi, jestli nejste spammer. Jinak nemám žádnou motivaci vlákno mazat.

Nyní se kloním k řešení vrátit vlákno do kategorie PHP, přejmenovat, vymazat příspěvky mimo téma a dát prostor pro vyřešení problému s mailem. Má k tomu někdo připomínky?

K tomu mailu. Viz phpmailer.worxware.com/index.php?pg=tutorial#3 Je tam příklad
$mail->AddEmbeddedImage("rocks.png", "my-attach", "rocks.png");
$mail->Body = 'Embedded Image: <img alt="PHPMailer" src="cid:my-attach">
nevím, jestli je to takto vysvětleno pro vás dostatečné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0