Autor Zpráva
Exmax
Profil
Ahoj,
Potřeboval bych poradit jak udělat, aby když mám registrovací systém a někdo se mi tam zaregistruje s jménem kde je diakritika tak se mi to napsalo do textového souboru i s diakritikou pokud možno aby to zůstalo v souboru txt. Děkuji
Jan Tvrdík
Profil
Exmax:
Ahoj, pokud jsi nic nerozbil, tak to bude fungovat. Pokud ti to nefunguje, tak pošli kus toho rozbitého kódu.
Exmax
Profil
<form action="" method="post">
                <tr><th>Nick</th><td><input type="text" name="nick"></td></tr>
                <tr><th>Duvod za co jsi dostal ban</th><td><input type="text" name="duvod"></td></tr> 
                <tr><th>Proc by jsi mel dostat unban</th><td><input type="text" name="proc"></td></tr>
                <tr><th><input type="submit"></tr></th></form>
                <?php
                $soubor = fopen("./unbanrequest/".$_POST['nick'].".txt", "a"); 
                fwrite($soubor, "Nick: ".$_POST['nick']."     ");
                fwrite($soubor, "Duvod proc dostal ban: ".$_POST['duvod']."     ");
                fwrite($soubor, "Proc by mel dostat unban: ".$_POST['proc']."     ");
                fwrite($soubor, "IP adresa:  ".$_SERVER["REMOTE_ADDR"]."     ");  
                fclose($soubor);
                ?>
Kubo2
Profil
Exmax:
A čo ti na tom nefunguje?
Exmax
Profil
když napíši třeba "ž" tak mi to do textového dokumentu napíše "Ĺľ"
Davex
Profil
Exmax:
když napíši třeba "ž" tak mi to do textového dokumentu napíše "Ĺľ"
Ten skript tam napíše ž, ale ty ho čteš v jiném kódování, takže vidíš něco jiného. Musíš si přepnout na správné kódování v tom programu, kde se na soubor díváš.
Exmax
Profil
Dívám se na to v prohlížeči
Davex
Profil
I v prohlížečích se dá přepínat kódování.
Exmax
Profil
Mám zapnutý v Chromu UTF-8 ale furt nic
DarkMeni
Profil
V jakým kódování máš ten soubor a tu stránku ve který zobrazuješ ten formulář?
Soubor předpokládám že buď utf-8 nebo ansi, ale problém možná bude jiný kódování na stránce s formulářem (tipnu si že buď windows-1250 nebo iso-8859-2)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0