Autor Zpráva
jirak
Profil *
Pokud chci spravovat nějaké články (např. blog posty) WYSIWYG editorem, jaký je nejlepší způsob ukládání do databáze nebo jaké jsou techniky?
Mám ukládat HTML kód v jedné tabulce a z další např. tahat obrázky? Nebo se používají jiné techniky? Díky.
aDAm
Profil
Ukládá se to tak jak je potřeba aby se s tím pracovalo.
MOE
Profil *
[#2] aDAm Tos mu teda poradil...
Já ukládám články v html formátu do sloupečku v tabulce, která má datový typ nastavený na Text. obrázky neukládám do db ale nechávám je v nějaké složce na serveru. WYSIWYG umí vkládat obrázky, takže když se mu nastaví cesta do adresáře s galerií, není problém.
jirak
Profil *
MOE: moc díky. Někde jsem slyšel, že HTML by se do databáze vůbec ukládat nemělo. Ale pak mě nenapadá, jak jinak by to šlo...
anonymníí
Profil *
jirak:
Někde jsem slyšel
nesmíš věřit všemu, co kde slyšíš nebo čteš. Jak si myslíš, že by se jinak formátovaný výstup ukládal? Respektive z databáze vypisoval na stránku?
jirak
Profil *
anonymníí:
Tak napada mě uložit to ještě jako binární soubor např. Nezkoumal jsem další možnosti. Proto se ptám, kdo má více zkušeností.
Fisir
Profil
Reaguji na jiraka:
uložit to ještě jako binární soubor
Tak to je úplná blbost, stejně jako to, že by se nemělo ukládat HTML. Pokud escapuješ vstupy do databáze, není s tím problém.
zmt
Profil *
jirak:
Ahoj, a co třeba zkusit něco jako texy! ? http://texy.info/cs/ článek v db je v "textu" a při náhledu se transformuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0