Autor Zpráva
Marschmallow
Profil
Dobrý den,
mám na serveru malou administraci, hesla nejsou v DB, ale v souboru "konfigurace.php". Problém je, mít více uživatelů. Můj kód v konfigurace.php:
<?php    
$prihlasovaci_jmeno = "jmeno-uzivatele";
$heslo = "heslo-uzivatele";
?>
Jak tam mám dát přihlašování pro více uživatelů? Případně poskytnu i soubor na přihlašování :)
Děkuji
abc
Profil
Když už to musí být v souboru, tak asi nejelegantněji v poli:
static $login =  array("jmeno" => "heslo");
Chro
Profil
Jestli jde o strukturu datového souboru, pak bych uživatele do souboru zapisoval takto
uzivatel1|hash hesla a soli
uzivatel2|hash hesla a soli
a soubor pro přístup z internetu zneviditelnil.

Při přihlášení pak načetl soubor funkcí file, jednotlivé řádky v cyklu foreach explodoval funkcí explode dle oddělovače na položky uživatelské jméno a hash hesla, a porovnával se zadanými údaji z formuláře. V případě shody bych nastavil uživateli session nebo cookies a z cyklu vystoupil breakem.
Kcko
Profil
abc:
Proč je to definované jako static? Jaký to má důvod?
Jan Tvrdík
Profil
Kcko:
Proč je to definované jako static? Jaký to má důvod?
Tady v podstatě žádný. Kdyby v rámci jednoho HTTP požadavku přihlašoval několik tisíc uživatelů, tak by to mohlo být rychlejší.
Kcko
Profil
Jan Tvrdík:
Vnímal bych to logické např. ve fci / metodě, kde by se to pole vlastně neustále vytvářelo znova a díky static vlastnosti by bylo vytvořené jen 1x (či jak to nazvat, asi mi rozumíš), tady jsem tomuto použití nerozuměl, nikdy jsem to neviděl tak proto jsem se zeptal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0