« 1 2
Autor Zpráva
DarkMeni
Profil
Tomáš123:
ale nepise mi mäkcene a dlzne
Jestli tím myslíš diakritiku, tak to bude nejspíš problém kódování (nastav ho tak, aby ho oba soubory měly stejné)
Kubo2
Profil
Tomáš123:
ale nepise mi mäkcene a dlzne
Na to ti môžem povedať iba no a čo, ani ty nepíšeš s mäkčeňmi a dĺžňami, čím porušuješ pravidlá tejto diskusie.
Tomáš123
Profil
Kubo2:
To mi nepomohlo, ale svoj zlozvyk skúsim napraviť...
DarkMeni
Ďakujem za pomoc


DarkMeni:
Tým myslíš aby na začiatku obidvoch súborov bolo <!DOCTYPE HTML..> alebo aby bol rovnaký zdrojový kód alebo niečo iné?
Tomáš123
Profil
Týmto mi nejde o vyzdvihnutie témy nahor
Na stránke mám formulár na pravom paneli vedľa stredu, kde je text. Súbor je uložený s príponou ".html" a keď odošlem formulár mäkčene a dĺžne nevie napísať - ta stránka na spracovanie formulára sa volá :"Spracovanie_formulara.php" a do tejto stránky som vložil identický formulár a po odoslaní už mäkčene zobrazuje.

Skúšal som či nepomôže zmeniť ten prvý súbor na php ale to nepomáha, skúšal som aj či nemám niekde chybu vo formulári, ale v tom problém nie je... Viete mi niekto poradiť kde by problém mohol byť(zdrojový kód som písal niekde vpredu, ale ak je potrebný napíšem ho)?
Fisir
Profil
Reaguji na Tomáše123:
Na té stránce s nefunkčním formulářem diakritika mimo formulář funguje?
Tomáš123
Profil
áno na okolí je všetko v poriadku.
DarkMeni
Profil
Tomáš123:
Tým myslíš aby na začiatku obidvoch súborov bolo <!DOCTYPE HTML..>
To přesně ne, spíš aby byly uložený ve stejným kódování (nejlíp asi oba v utf-8, a ne že jeden v utf-8 a druhej třeba v ansi - jaký je kódování souboru by ti mohl říct třeba editor) a taky aby měli nastavený stejný kódování stránky
Vidíš někde v <head> značku jako:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;Charset=UTF-8">
Když ne, tak ti tam zkus přidat

Nebo máš ty stránky nahraný někde na serveru?
Tomáš123
Profil
nič také tam nemám skúsim to tam vložiť a poviem ti ako to dopadlo.

DarkMeni:
Nebo máš ty stránky nahraný někde na serveru?
Nie otváram ich cez localhost
Tomáš123
Profil
Zadal som to do hlavičky. Informácie z formulára píše s diakritikou no teraz po odoslaní je naopak bez diakritiky obsah.
DarkMeni
Profil
Tomáš123:
Zadal som to do hlavičky
Do obou hlaviček? Na stránku s formulářem i na stránku na zobrazení zadaných údajů?

Možná bude snažší zjistit co to dělá a proč to tak dělá když to dáš někam na server
Tomáš123
Profil
je to vo všetkých hlavičkách

DarkMeni:
když to dáš někam na server
kam?
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0