Autor Zpráva
majja01
Profil
Dobrý den tvořím jeden jednoduchý e-shop a potřebuji pomoct s košíkem...
vždy jsem ho tvořil jenom pomocí sessions a nyní bych chtěl propojit i s databází a proto bych se chtěl zeptat jak udělat aby se zákazník nemusel registrovat???
Někde jsem slyšel že se musí vygenerovat náhodné číslo a to pak porovnat s databází a session...
Nebo je i nějaké jiné řešení?
děkuji za odpověd
Enko
Profil
POkud chceš ukládat košíky i pro nepřihlášené uživatele, můžeš do Cookies ukládat nějaký unikátní identifikátor košíku/návštěvníka a do databáze ukládat položky v košíku společně s tímto identifikátorem a dalšími potřebnými věcmi.
majja01
Profil
Enko:
děkuji moc za odpověd a nevíte jak se tato funkce jmenuje (vygenerovaní unikátního indikátoru) ???
Enko
Profil
Pro unikátní řetězec má PHP zabudovanou tuto funkci.
$unikatni_id = uniqid('',true);
Ovšem mohlo by se stát, že nastane duplicita, tak je na to také potřeba myslet a ověřovat její existenci v databázi, před jejím vytvořením. Pokud budeš potřebovat, ptej se :)
jenikkozak
Profil
Proč to vymýšlíš takto složitě a jednoduše nerozšíříš sessiony i pro nepřihlášené uživatele?
majja01
Profil
Enko:
Děkuji moc
jenikkozak:
však to bude pro nepřihlášené uživatele... ale místo session se to bue ukládat i do databáze abych pak mohl udělat nějakou statistiku...
site
Profil *
Není lepší potřebné informace zapisovat pri potvrzení objednávky než zapisovat každou událost, která může být pro uživatele třeba jen hrou? Moc se mi líbí tvé stránky, kde se prezentuješ jako veliký programátor a tady se ptáš na hlouposti. Určitě to budou statistiky na úrovni, když si někdo jen pohraje nebo omylem klikne. Já tedy nevím jak to dělají profící, ale ja si dělám statistiku s realizovaných objednávek :-)
majja01
Profil
site:
jžš já vím jak to udělat... Jenom zkouším nové způsoby a ptám se....
A myslím si že by nebylo na škodu zapistovat co daný uživatel dělá na webu...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0