Autor Zpráva
BaterieCZ
Profil *
Čau, mám dotaz jak opravit to, že když pošlu email z endory přes web, tak si gmail myslí, že je to SPAM.

funkce:
function send_confirm_link($to, $link, $username){
  $subject = "Změna hesla na serveru VoxelCraft";
  $body = "<div>"
         ."Čau,<br>"
         ."ty (nebo někdo jiný) požádal o změnu hesla od účtu <b>$username</b> pro server VoxelCraft.<br><br>"
         ."Pro změnu hesla prosím klikni na <a href='$link'>TENTO ODKAZ</a><br><br>"
         ."Pokud jsi heslo nechtěl změnit zy, tak tento email ignoruj!"
         ."</div>";
  $headers = 'From: VoxelCraftCZ voxelcraftcz@gmail.com' . "\r\n"
           . 'Reply-To: voxelcraftcz@gmail.com' . "\r\n"
           . 'X-Mailer: PHP/' . phpversion() . "\r\n"
           . 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n"
           . 'Content-type: text/html; charset=utf-8' . "\r\n"; 
  if(mail('<'.$to.'>', $subject, $body, $headers))
    return true;
  else
    return false;
}

Moderátor jenikkozak: Titulek „PHP Mail() chodí do spamu!!!“ nerespektoval zdejší pravidla. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
DJ Miky
Profil
Posíláš e-mail tvářící se jako odeslaný z Gmailu (odesílatel z adresy @gmail.com), nicméně reálně je odeslán odjinud, tudíž ho Gmail vezme jako podvrh a zařadí do spamu. Musel bys maily rozesílat přímo přes SMTP servery Google (s autentizací přes účet odesílatele), nebo změnit adresu odesílatele, případně ji úplně odstranit a nechat jen jméno.

Mimochodem, když máš v hlavičce From jak jméno, tak adresu, měla by adresa být uzavřena ve <špičatých závorkách>.
BaterieCZ
Profil *
Ok. Takže zmenit adresu, nebo to posilat pres servery gůglu jo. Hmmm tezke to rozhodovani
Fisir
Profil
Reaguji na DJ Mikyho:
Nemáš pravdu. To, že pošleš email na Gmail, který se tváří jako že jsi ho z Gmailu poslal (přičemž to není pravda) nezapříčiní zařazení do spamu. Ani, když ho pošleš „od sebe“ sobě. Maximálně to může být jeden z rozhodujících faktorů.
DJ Miky
Profil
Jako podvrh ho Gmail určitě chápe, minimálně zobrazí lištičku s upozorněním, že se může jednat o podvod. Možná takový e-mail nespadne do spamu úplně ve všech případech, ale rozhodně je podvržený odesílatel jedním z pádných argumentů ho do spamu zařadit. Nicméně v příspěvku jsem reagoval na tazatelův případ, který ve spamu skončil a podvržený odesílatel je nejpravděpodobnější příčinou.
Fisir
Profil
Reaguji na DJ Mikyho:
Příčina je to velice pravděpodobná, ale po mém testu, kdy jsem odeslal ze svého webového serveru mail na svoji emailovou adresu Gmailu a jako odesilatele jsem uvedl sám sebe mi mail přišel, a to je v něm i aktivní odkaz. Lištička informující o možném podvodu se zobrazí, to je pravda. Ale dokonce se ten mail označil jako důležitý.
DarkMeni
Profil
DJ Miky:
Mimochodem, když máš v hlavičce From jak jméno, tak adresu, měla by adresa být uzavřena ve <špičatých závorkách>.
Řek bych že to bude tím
Vidí From: VoxelCraftCZ voxelcraftcz@gmail.com a asi nepředpokládá že je tam i jméno odesílatele, tak to bere celý jako email odesílatele a v adrese emailu nemůže být mezera, tak to zahodí

BaterieCZ
Zkus to přepsat jako
From: "VoxelCraftCZ" <voxelcraftcz@gmail.com>
takže
$headers = "From: \"VoxelCraftCZ\" <voxelcraftcz@gmail.com>" . PHP_EOL

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0