« 1 2 »
Autor Zpráva
Tomáš123
Profil
Čaute, potreboval by som buť stránku alebo nejaku radu na vytvorenie databázy pre PHP v exceli-viem ze je to neprakticke ale ide iba o pokus. Dakujem za pomoc.

Moderátor Alphard: Jestli jste přišli z vyhledávače a hledáte něco o práci s Excelem, v tomto vlákně nic nenajdete.
Joker
Profil
Co se myslí pojmem „Databáze v Excelu“?

Excel není databáze, ani se nepočítá s tím, že by takovým způsobem fungoval.
Sám o sobě neobsahuje SŘBD (systém řízení báze dat), který by dokázal data definovat či manipulovat na základě dotazů.

Nenapadá mě, jakým způsobem do toho Excel jako aplikaci nějak produktivně zapojit.

Druhá možnost je vyrobit databázi, která by uměla data uložit do souborů čitelných v Excelu. To ale umí převážná většina existujících databází.

Ještě můžeme uvažovat databázi, která by se soubory čitelnými v Excelu pracovala ne přes export/import, ale nativně. V tom případě bych doporučil databázi postavit nad CSV soubory. Google mi dokonce i nějakou CSV databázi našel.
Tomáš123
Profil
nemám stránku na internete mam iba EasyPHP a chcem urobiť jednoduchý formulár ku ktorému potrebujem databázu a nikde písalo že aj Excel vie tak pracovať alebo sa tak využiť...
juriad
Profil
Pokud máš EasyPHP, tak ten už obsahuje MySQL. Pokud si nainstaluješ PhpMyAdmin nebo Adminer, budeš mít k databázi i přistup přes prohlížeč.

PHP má dobrou podporu práce právě s MySQL databází; pokud ti nic nebrání, využij ji.
Tomáš123
Profil
pri stahovani bolo na výber z :PHP DEVELOPMENT;PERSONAL WEB HOSTING vybral som to prve, stiahol, nainstaloval a ked to spustim tak mipise že "apache stopped" a ze chýba nieco v pocitaci a ze mam skusit preiinstalovat ale to nepmaha neviem co s tým...
Tomáš123
Profil
podarilo sa mi to spustit ale ked kliknem na odoslat formular napíse:
Warning: Unknown: failed to open stream: No such file or directory in Unknown on line 0

Fatal error: Unknown: Failed opening required 'C:/Users/Tomas/Documents/TomĂĄĹĄ Fedor/Instal/EasyPHP-DevServer-13.1VC9/data/localweb/projects/My page/Spracovanie_formulara.php' (include_path='.;C:\php\pear') in Unknown on line 0


vies mi s tým pomocť?


dobre mam to, mäkčeň v adrese robi problemy. Dosť by mi pomohlo keby mi niekto ukázal ako vyzera PHP na vašej stránke lebo mne síce formulár odosle ale vsetko napíše hore do adresy... dakujem za pomoc
juriad
Profil
Změň form method na POST a v PHP používej místo $_GET pole $_POST.
Kubo2
Profil
Tomáš123:
ako vyzera PHP na vašej stránke
Zdroják si už nepamätám, ale myslím, že približne takto:
<?php if(empty($_POST['jedlo'])) { ?>
<form action="?" method="post">
  <label>Zadajte obľúbené jedlo: <input name="jedlo"></label>
</form>
<?php } else { ?>
<p>Výborne! (...) si dáme <?php echo $_POST['jedlo']; ?></p>
<?php } ?>
Tomáš123
Profil
ja som tam mal iba toto:
 <b>Meno:</b><? echo $_GET['name']; ?><br>
   <b>heslo:</b><? echo $_GET['password']; ?><br>
a to co si mi tu teraz napísal (za co velmi pekne dakujem) je prilis zlozite, prve co s PHP robim je teraz toto
Kubo2
Profil
Tomáš123:
To je iba jednoduchá podmienka :-)
Testujem, či premenná (pole) $_POST na indexe s názvom jedlo obsahuje nejakú hodnotu. Inak zo všeobecného hľadiska ti odporúčam nejaký modernejší návod či učebnicu PHPčka ako je ten súčasný na JPW, pretože ten je v dnešných dobách IMHO až požehnane zastaralý.
Tomáš123
Profil
Kubo2:
Prečítal som kompletne aspoň 3 stránky a aj túto a ten istý problém sme riešili aj na tejto stránke kde som sa pýtal na jednoduchý formulár a už mi všetko funguje.

Ale neprišiel som na to ako mám spustiť MySQL. Mám EasyPHP a všetko mi funguje no tu neviem ako na to.
Kubo2
Profil
Tomáš123:
Našiel som nejaké vlákno na sitepoint, kde sa o tom približne pojednáva. Vďačne, ak to vyrieši tvoj problém. Ak nie, ozvi sa sem a popíš problém dôkladnejšie.

Doplnenie:
neprišiel som na to ako mám spustiť MySQL
MySQL nemusíš spúšťať explicitne, spustí sa spolu s HTTP serverom štartom EasyPHP.
Tomáš123
Profil
spusti sa ale cez localhost ju neotvorím ja tam žiadny taky súbor nemám...
Kubo2
Profil
Tomáš123:
ja tam žiadny taky súbor nemá
Vieš čo znamená localhost?
Tomáš123
Profil
možno nie...Asi som mal pomýlenú mienku
Kubo2
Profil
Tomáš123:
Skús zapnúť svoj EasyPHP (lokálny server), potom klikni na tento odkaz. Čo sa ti zobrazilo? (Mala by sa ti v prehliadači zobraziť domovská stránka EasyPHP, t.j. http://localhost/home/.)

Ďalej skús otvoriť adresu localhost/mysql. Malo by sa ti zobraziť grafické rozhranie phpMyAdmin-a pre prácu s MySQL databázou. Ak sa ti zobrazí nejaká chyba, zdôver sa nám.
Tomáš123
Profil
Kubo2:
Ak sa ti zobrazí nejaká chyba, zdôver sa nám.“ tu je tá hláška čo mi napísalo
Objekt nenalezen!

Požadované URL nebylo na tomto serveru nalezeno. Zdá se, že odkaz na odkazující stránce je chybný nebo zastaralý. Informujte, prosím, autora této stránky o chybě.

Pokud si myslíte, že toto je chyba serveru, kontaktujte, prosím, webmastera.
Error 404
localhost
Apache/2.4.4 (Win32) PHP/5.4.14

Objekt nenalezen!

Požadované URL nebylo na tomto serveru nalezeno. Zdá se, že odkaz na odkazující stránce je chybný nebo zastaralý. Informujte, prosím, autora této stránky o chybě.

Pokud si myslíte, že toto je chyba serveru, kontaktujte, prosím, webmastera.
Error 404
localhost
Apache/2.4.4 (Win32) PHP/5.4.14

a tu je chyba domovská stránka EASYPHP sa zobrazí no MySQL nie.
Kubo2
Profil
Tomáš123:
Tak buď nemáš implicitne nainštalovaný PMA phpMyAdmin alebo je na inej adrese. Na tej domovskej stránke máš odkaz s textom phpMyAdmin (alebo obdobným)?
Tomáš123
Profil
Mrzí ma že stále keď niečo nazveš odborne nerozumiem ti. Neviem čo je PMA. A

Kubo2:
Na tej domovskej stránke máš odkaz s textom phpMyAdmin (alebo obdobným)?
Nie
Kubo2
Profil
Tomáš123:
Mrzí ma že stále keď niečo nazveš odborne nerozumiem ti.
Prepáč, budem sa pokúšať to zjednodušovať.

Neviem čo je PMA.
PMA je skratka od PhpMyAdmin.

„Na tej domovskej stránke máš odkaz s textom phpMyAdmin (alebo obdobným)?“
Nie
Tak to je znamenie, že s najväčšou pravdepodobnosťou nemáš phpMyAdmin nainštalovaný.

1/ Choď na ich oficiálnu stránku,
2/ stiahni si odtiaľ kliknutím na Download poslednú verziu (najlepšie v zipe),
3/ rozbaľ to do adresára mysql/ v koreni dokumentov,
4/ nakonfiguruj,
5/ a potom už len stačí otvoriť v prehliadači http://localhost/mysql/.
Tomáš123
Profil
EasyPHP-DevServer-13.1VC9-toto je názov zložky v kt. je celé Easyphp;

a takto vyzerá cesta ku phpmyadmin, tá zložka je tam iba tak pohodená: a s´v nej rôzne súbory
EasyPHP-DevServer-13.1VC9/modules/

a v zložke MySQL mám množstvo zložiek a súborov ako bin, data, docs, lib, share a ine súbory ako licencia atd. do ktorej zložky to mám rozbaliť?
Kubo2
Profil
Tomáš123:
Do koreňovej, tá sa volá väčšinou www, alebo ešte lepšie do www/mysql.
Tomáš123
Profil
Ty myslíš akože .../.../www/MySQL lebo žiadne www tam nieje iba zložka MySQL a v nej to co som ti popísal hore...
Joker
Profil
Nebylo by to jednodušší přes administraci?
Podle screenshotů by v modulech měl být vidět PhpMyAdmin a předpokládám, že tlačítko „Open“ ho otevře.
Tomáš123
Profil
http://localhost/projects/phpMyAdmin-4.1.4-all-languages/index.php?token=c594ebb44aacb214a643092494c586f0

tam žiada nejaké prihlasovacie údaje do MySQL databázy kde sa dá zaregistrovať?
Joker
Profil
Tomáš123:
To je taky napsané v administraci
Kubo2
Profil
Tomáš123:
tam žiada nejaké prihlasovacie údaje do MySQL databázy kde sa dá zaregistrovať?
Zaregistrovať sa nikde nedá. V čisto nainštalovanej MySQL v EasyPHP je jeden základný používateľ, ktorý, ak sa nemýlim, sa volá root a heslo má root. neskôr môžeš pomocou SQL vytvárať ďaľších vlastných používateľov.
Tomáš123
Profil
len čo je problém ja som Phpmyadmin neinštaloval lebo tam nebol žiadny súbor určený k inštalácii. Iba som celé phpmyadmin dal do localweb/projects a skúsil otvoriť tie súbory, lebo na prvý pohľad vyzerali všetky ako nejaké vzorové príklady na php. otvoril som tu zložku v kt. to všetko je a zobrazí mi stránku kde žiada prihl. údaje , a neviem aká administrácia alebo ako sa k nej dostať.
Kubo2
Profil
Tomáš123, hoď sem prosím odkaz na screenshot, lebo som si nie celkom istý, aké prihlasovacie údaje to od teba PMA žiada.
Tomáš123
Profil
ty uvidíš obr na mojom localhoste?

http://localhost/projects/Bez%20n%C3%A1zvu.png


sorry, povieš mi ako to ti mam ukázat ten obr?
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0