Autor Zpráva
QoYo
Profil
Zdravím,

Mám script na přidávání věcí do databáze z xml, je to udělané tak, že se zkontroluje databáze zda není už přidaná daná věc v databázi a zda je.
Vypíšou se věci co jsou v databázi i nejsou a zaškrtnou se automaticky zda jsou či ne a pomocí toho přidám věci co nejsou v databázi do databáze.
Jenže bych potřeboval aby mi to vypisovalo pouze věci, které v databázi nejsou.

$result = mysql_query("SELECT 1 FROM filmy WHERE LOWER(nazevFilmu) LIKE '".mysql_real_escape_string(strtolower(trim($name)))."' LIMIT 1");
         if (mysql_fetch_object($result)) {
            $exists = true;
         } else {
            $exists = false;
         }

Tudíž aby se pouze vypsali věci false... Jak tedy na to?

i
if (!$exists && isset($_GET['vsechnyfilmy'])) {
          echo ' checked="checked"';
        }
        echo '></br></br></td></tr></table>'

Předem mockrát děkuji za rady
Tori
Profil
Předpokládám, že nějakým cyklem čtete XML po jednotlivých filmech, a ke každému vypíšete checkbox se stavem, že? Takže: HTML výstup si ukládejte do nějaké dočasné proměnné, zobrazujte ho až na konci každé iterace (a na začátku iterace nezapomeňte dočas.proměnnou přemazat). V případě, že film v databázi je, bude místo zdejšího ř.3 break;
QoYo
Profil
Nešlo by to prosím lépe vysvětlit? Dělám toto poprvé, předem děkuji


echo '<b>Přidat?</b> <input type="checkbox" name="mam_pridat[]" value="' . $cislo . '"';


echo 'Chcete označit všechny filmy?: <input type="checkbox" name="vsechnyfilmy" value="vsechnyfilmy" checked="checked"></br>';
Tori
Profil
QoYo:
Mám script na přidávání věcí do databáze z xml
A ten vypadá jak?
Silver8000
Profil
asi nejak takhle :

foreach($row = mysql_fetch_object($result)){
if($row['hodnota_ktera_se_kontroluje']==true){
//nevypisovat
}else{
//vypysovat
}

}
zbytek kodu si musite domyslet ale myslim si ze kdyz nacitate z toho xml tak vznika tabulka array a pokud mate to same pro databazi tak by stacilo pouzit array_diff a vypsat pres foreach.
Jelikoz nevime nikdo jak vypada nacitani z xml tak strilim od oka.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0