Autor Zpráva
MichalVlasák
Profil
Dobrý den,

nevíte někdo, jak zajístit, abych v e-mailu viděl e-mail odesílatele? Mám následující php skript:

<?php
  $komu = "michal.vlasak@1sdzp.cz, vlasak.michal@centrum.cz";
  $odesilatel = "vlasak.michal@centrum.cz";
  $predmet = "Zkouška kódování českého textu";
  $zprava = "Škoda, že se ta zpráva asi nebude zobrazovat dobře.";
  $hlavicka .= "MIME-Version: 1.0" . "\r\n";
  $hlavicka .= "Content-type: text/plain; charset=UTF-8" . "\r\n";
  $hlavicka .= "From: {$odesilatel}";
  
  if(mail ($komu, $predmet, $zprava, $hlavicka)){
    echo "Zpráva byla úspěšně odeslána.";}
  else {
    echo "Zprávu nebylo možné odeslat.";}
?>

Všimněte si prosím toho $hlavicka .= "From: {$odesilatel}"; Pokud tam ten řádek nechám a php stránku s tímto skriptem pustím v IE, e-mail nedorazí na můj firemní e-mail. Na email na centrum.cz dorazí, ale ve špatném tvaru. Ignoruje nastavené kódování a další věci nastavené v proměnné $hlavicka. Nevíte, jak tuto řádku nahradit, aby fungovala spolehlivě? Pokud ji totiž odstraním, tak je vše OK, jen nevidím, kdo mi e-mail poslal. Vím, že by bylo jednoduché dát tuto informaci do zprávy, ale já bych to chtěl nejprve vyřešit takto.

Děkuji

Moderátor Davex: Titulek „$hlavicka .= "From: {$odesilatel}" Internet Explorer“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Davex
Profil
MichalVlasák:
php stránku s tímto skriptem pustím v IE
Chceš tím říct, že když to odešleš v jiném prohlížeči, tak ten e-mail přijde v pořádku? Zpracování PHP skriptu by vůbec nemělo souviset s použitým prohlížečem, protože se provádí na serveru a prohlížeč jeho kód nevykonává.
MichalVlasák
Profil
Davex:
Zrovna tento skript nechodí ani z jednoho prohlížeče, ale kód, který dělám do práce mi chodí jen z IE. Ten sem ale nechci dávat, je dlouhý. Jen vím, že když tam ten řádek není, je vše ok, jen nevím, od koho přišel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0