Autor Zpráva
Nirtan25
Profil
Ahoj,
v PHP jsem začátečník a tak se chci zeptat. Mám proměnnou v footer.php a potreboval bych ji nějakým způsobem dostat do hlavičkového souboru, tedy header.php... Děkuji za případnou pomoc.
Chro
Profil
Mělo by postačit nainkludovat soubor footer.php v header.php a poté s proměnnou pracovat.

footer.php
<?php
$promenna = 'hodnota';
?>
header.php
<?php
include 'footer.php';
echo $promenna;
?>
Tori
Profil
Anebo tu proměnnou definovat na začátku hlavního skriptu (asi index.php nebo nazevStranky.php), ještě před includováním hlavičky i patičky.
Nirtan25
Profil
Chro:
Tohle mi moc nefunguje. Já bych tam potřeboval aby se tam dostala jen ta jedna proměnná a ne všechno co ve footer.php je.

Tori:
Pokud jsem dobře pochopil, tak mám dát proměnnou do jiného souboru, ale to já nemůžu.
Tori
Profil
Proč ne?
Nirtan25
Profil
Tori:
Hodnotu proměnné zadávám do obsahové části, která je až pod header.php.
Dejme tomu, že bych měl
header.php > obsah.php > footer.php
Tudíž se hodnota proměnné dostane do footer.php. Odkud je to pro mně lepší vytahovat hodnotu proměnné, ale v podstatě toto je jedno jestli to vytahuji s obsah.php nebo footer.php.
Tori
Profil
Nirtan25:
Anebo si napište nějakou funkci, která bude vracet hodnotu pro tu proměnnou. Pak ji můžete zavolat i z hlavičky, i s obsah.php. Jinak nevím, nemůžete použít hodnotu proměnné, která ještě nebyla definovaná. Takovýhle typ problémů řeší šablonové systémy (např. Smarty, Latte, ... je jich spousta).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0