Autor Zpráva
vodys
Profil *
Dobrý den, trápím se nějakou dobu s funkcí, která je u spousty CMS jako je wordpress, joomla, php fusion a další.
Jde o články na webu.
Na každé stránce mám náhledy článků kde je krátký popis, obrázek a pod tím kdo přidal článek, kdy ho přidal a chtěl bych tam ještě počet přečtení.

Bohužel jsem nikde nenašel funkční nebo dobře vysvětlený kód, který by byl ideální. Možná by to šlo i pomocí nějakého JS.

Jde mi o to, aby když kliknu na "pokračovat ve čtení" se připočetlo zhlédnutí.
Neví někdo o něčem takovém?

Názorná ukázka:


Děkuji
Alphard
Profil
Tady není moc co dělat hotové nebo vysvětlovat. A JS na to nestačí, potřebujete serverové uložiště, takže to musí jít přes server.
Předpokládám, že články máte v databázi, takže si do tabulky se články přidejte sloupec označující počet přečtení. Číselného typu, ideálně default hodnotu 0. Na stránce s detailem článku bude jednoduchý update, který zvýší hodnotu tohoto sloupce o 1.
update clanky set precteno = precteno + 1 where id = ...
vodys
Profil *
Díky za pomoc.. funguje.. Ale mám ještě jeden statický web na kterém nemám články přes db.
Jak by to šlo udělat v tomto případě?
Alphard
Profil
Na nutnosti někam ukládat počty přečtení se nic nemění. Šlo by to řešit přes soubory (PHP umí soubory číst i do nich zapisovat), ale jestli je k dispozici databáze, bude lepší ji využít.
vodys
Profil *
A dokázal by jsi někajaký alespoň nástin jednoduchého kódu přes php?
Nemám aboslutně představu co a kam by se mělo zapisovat.

Něbo nějakou jednoduchou tabulku v sql.
Taps
Profil
vodys:
na tabulce není nic složité, strukturu by mohla být např. nasledující
idClanku
nazev
obsah
pocetPrecteni

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0