Autor Zpráva
phippos
Profil
Zdravím, všimol som si, že tu je už jedna taká tema ale ta je z roku 2009 a kedže sa php (framworky) vyvyjaju a nezamrzol ich vývoj v roku 2009 tak som si dovolil dalsiu temu!

Takže k otazke. Po akych framworkoch by som sa mal pozerat a ake su ich plusy a mínusi? Ktore ste sami vyskusali a co by ste o nich povedali? A ktory by som ja alebo ostatny ktorých tema zaujima nemali ani len skusat lebo je to zbytocne? A ktorý sa podla vás na aky velky projekt hodí?

Dufam, ze sa nejaky profesionali alebo aj samoukovia ktorý poradia mne a ostatnym ktorych tato sexy aj IT tema zaujíma. :)
Jan Tvrdík
Profil
Ve světě jsou populární Symfony, Laravel a Phalcon (zdroj), u nás a na Slovensku Nette. Všechny 4 považují za kvalitní.
phippos
Profil
No keď si mi pripomenul ten laravel som sa chcel este opytat ako je na tom kedže je to mlady tak zatial boli len pozitivne ohlasi ale nasiel som na nejakom fore nejake negativa (v preklade, ze ja na prd) tak aka je pravda? Este ma zaraza fakt ze som v nom nenasiel žiadny väčší projekt naprogramovany ako keby bol len na mensie ale napriklad nette na mna zapoisobil jednak dokumentaciou a jednak aj tym, že v nom je napriklad ulozto naprogramovane, teda nejaky väčší projekt.
aDAm
Profil
phippos:
apriklad nette na mna zapoisobil jednak dokumentaciou
tak to seš asi první ;), právě dokumentace a celé tajemno kolem FW je nette vyčítáno

Bylo by dobré si také uvědomit co máš v plánu? zda jen takové plácání ve vlastním blátě, nebo chceš rozjet nějaký business a nebo to chceš aby sis sehnal práci. Pokud to poslední tak si musíš ještě určit na jakém trhu tu práci chceš, zda cz či zahraničí, pokud cz tak nette pokud zahraničí tak zend či symfony.
Jan Tvrdík
Profil
aDAm:
pokud zahraničí tak zend či symfony.
Zend Framework umřel se svojí 2. verzí. Školitelé i zarytí fanoušci odešli jinam.
phippos
Profil
Mohol by si mi nieco napisat o symfony? Je to dobry framework?
aDAm
Profil
Jan Tvrdík:
jop je možné, teď jsem už nějaký ten pátek nesledoval poptávky ale "svítilo" to tam často v požadavcích, ale tím líp, aspoň stačí pro zahraničí Symfony

phippos:
a co by to něco mělo být? Jo je to dobrý FW, má zajímavá řešení a dle slov ostatních je snadný pro naučení a je kolem něj poměrně dost velká komunita.
phippos
Profil
A je urceny len na vacsie projekty ale aj na mensie?
Jan Tvrdík
Profil
phippos:
Symfony je vhodné na vše, co není malé =). Na ty je asi vhodnější Silex, což je mikro-framework postavený na Symfony komponentách.
phippos
Profil
A este by ma zaujimal vas nazor na Codeigniter a Laravel. Na co sa ktory hodi a cu su to dobre frameworky na pouzivanie?
DJ Miky
Profil
CodeIgniter bych nedoporučil, protože může mít neblahý vliv na schopnost objektového návrhu a psaní čistého kódu. Proč? Stačí si projít dokumentaci a člověk narazí na plno antipatternů, nesmyslně pojmenovaných metod/objektů a dalších zrůdností, u kterých hrozí, že je člověk okouká a bude je používat.
Alphard
Profil
phippos:
Mně se zdá, že jen hledáte další a další frameworky, které můžete zahrnout do svého uvažování. Zbytečně to komplikujete, volba frameworku není volba na celý život a právě pokud vás to více zajímá, bude vhodné vyzkoušet si jich více. Na začátek určitě neuděláte chybu, když vyberete nějaký z vyjmenovaných v [#2].
Všichni diskutující tady zatím odpovídají rozumně, nikdo nepíše nejlepší je XYZ a zbytek je na nic, protože každému vyhovuje nějaký jiný a také se to liší účelem. I když se později přejde na jiný framework, čas strávaný s tím předchozím není ztracený, pokud si člověk uvědomí, proč přešel k jinému.
phippos
Profil
No myslim, ze mas pravdu. Zbytocne si nad tym az moc lamem hlavu. Diky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0