Autor Zpráva
lukame@seznam.cz
Profil *
Zdravím, toto téma tu bylo probíráno již několikrát, bohužel jsem odpověď na můj problém stejně nenašel.
Mám formulář, který odesílám přes fci mail() a nedaří se mi do proměnných načíst údaje z formuláře. Akci ve formuláři mám přesměrovaný na následující kód:
<?php 
$long = $_POST["titul"];
$titul =  "máme se".$long."wdwdewdew" ;
 $hlavicka = "wdwsdwsd";


if ( Mail("muj@muj.cz", "Objednávka balíčku" , $titul , $hlavicka) )
echo "Mail byl odeslán";
else echo "Mail se nepodařilo odeslat"; 


$path= 'http://' . $_SERVER['SERVER_NAME'] . dirname($_SERVER['SCRIPT_NAME']) . '/index.php'; 
  Header("Location:".$path); 
?>


proměnná $_POST["titul"]; je právě jedna z těch předávajících z formuláře. Mail mi to odesílá, jen tu proměnnou prostě ignoruje.Nevíte někdo, kde je problém. Díky moc. se s tím ... už 2 dny. Lukáš
jenikkozak
Profil
A jaký je kód toho formuláře?
DarkMeni
Profil
Odesíláš to metodou POST?
Co po odeslání vypíše
<?php
  var_dump($_POST);
?>
lukame@seznam.cz
Profil *
Odesílám formulář už po kontrole údajů:
<form method="POST" action="submit.php">
<table>
<tr><td colspan="6"><b>Kontrola údajů:</b></td></tr>
<tr><td>Titul: </td><td class="bg_submit"><?php echo $_POST["titul"];?></td><td>Jméno: </td><td class="bg_submit"><?php echo $_POST["jmeno"];?></td><td>Příjmení: </td><td class="bg_submit"><?php echo $_POST["prijmeni"];?></td></tr>
<tr><td>Název firmy: </td><td colspan="3"class="bg_submit"><?php echo $_POST["firma"];?></td><td>IČ: </td><td class="bg_submit"><?php echo $_POST["ic"];?></td></tr>
<tr><td>&nbsp</td><td colspan="3">&nbsp</td><td>DIČ: </td><td class="bg_submit"><?php echo $_POST["dic"];?></td></tr>
</table>
<table>
<tr><td>Ulice, č.p.:</td><td colspan="2" class="bg_submit"><?php echo $_POST["ulice"];?></td><td>Město:</td><td colspan="2" class="bg_submit"><?php echo $_POST["mesto"];?></td><td>PSČ:</td><td class="bg_submit"><?php echo $_POST["psc"];?></td></tr>
</table>
<table>
<tr><td>Email:</td><td><?php echo $_POST["email"];?></td><td>tel: </td><td  colspan="2"><?php echo $_POST["telefon"];?></td><td></td></tr>
</table>
<input type="submit" value="Odeslat ">

</form>



ještě pro doplnění:
mně funguje všechno v poho. Předávání proměnných mezi formuláři i tlačítko zpět. fakt nevím, proč to najednou nechce načíst do proměnných u fce mail().


pro úplnost tedy doplním ještě první formulář před kontrolou údajů:
<form method="post" action="objednat.php" onsubmit="return kontrola(this); "style="position:absolute; left:10px; top: 60px;">
<table>
<tr><td colspan="6"><b>Fakturační údaje:</b></td></tr>
<tr><td>Titul: </td><td><input size="5" name="titul" value="<?php if(isset($_POST['titul'])) echo $_POST['titul'];?>"></td><td>Jméno: </td><td><input size="20" name="jmeno" value="<?php if(isset($_POST['jmeno'])) echo $_POST['jmeno'];?>"></td><td>Příjmení: </td><td><input size="20" name="prijmeni" value="<?php if(isset($_POST['prijmeni'])) echo $_POST['prijmeni'];?>"></td></tr>
<tr><td>Název firmy: </td><td colspan="3"><input size="50"  name="firma" value="<?php if(isset($_POST['firma'])) echo $_POST['firma'];?>"></td><td>IČ: </td><td><input size="12" name="ic" value="<?php if(isset($_POST['ic'])) echo $_POST['ic'];?>"></td></tr>
<tr><td>&nbsp</td><td colspan="3">&nbsp</td><td>DIČ: </td><td><input size="12" name="dic" value="<?php if(isset($_POST['dic'])) echo $_POST['dic'];?>"></td></tr>
</table>
<table>
<tr><td>Ulice, č.p.:</td><td colspan="2"><input size="30"  name="ulice" value="<?php if(isset($_POST['ulice'])) echo $_POST['ulice'];?>"></td><td>Město:</td><td colspan="2"><input size="20" name="mesto" value="<?php if(isset($_POST['mesto'])) echo $_POST['mesto'];?>"></td><td>PSČ:</td><td><input size="8" name="psc" value="<?php if(isset($_POST['psc'])) echo $_POST['psc'];?>"></td></tr>
</table>
<table>
<tr><td>Email:</td><td><input size="30"  name="email" value="<?php if(isset($_POST['email'])) echo $_POST['email'];?>"></td><td>tel: </td><td  colspan="2"><input size="15" name="telefon" value="<?php if(isset($_POST['telefon'])) echo $_POST['telefon'];?>"></td><td></td></tr>
</table>
<input type="submit" value="Odeslat">

</form>
jenikkozak
Profil
Druhý formulář neobsahuje žádné inputy, takže hodnoty neodešle. Můžeš použít input typu hidden.
lukame@seznam.cz
Profil *
DarkMeni:
po odeslání
<?php
  var_dump($_POST);
?>
vypíše:
Mail byl odeslánarray(0) { }


jenikozak:
aha... já měl zato, že v _POST proměnná zůstane i bez inputu, když už ji mám načtenou z předešláho formuláře. Vyzkouším....


tý jo...fakt, když se člověk zacykluje, tak se může ....:-) samozřejmě už to funguje a je to těma inputama. díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0