Autor Zpráva
t.hegi
Profil
Zdravim.Potrebujem pomoct.Pouzivam EasyPHP 14.1 VC9 . V MPA som si vytvoril databazu, do ktorej mi vklada len urcite premenne, konkretne meno priezvisko a heslo.Ak chcem vlozit pouzivatelske meno a e-mail tak to nefunguje.Vypise mi undefined index.Vsetko som skontroloval, nazvy som zadal spravne aj z formularov.V databaze mam vsetko nastavene na varchar,, Proste som uz z toho zufaly.Prosim ak by ste mali niekto nejaky napad ako to vyriesit, popripade mate podobnu skusenost, bol by som vam povdacny ak by ste sa o to podelili. Diky
Kajman
Profil
t.hegi:
undefined index

Asi se v php snažíte šáhnout do pole nexistujícím klíčem.

Pokud je chyba v dotaze. Vypište si ji. Třeba jste dal do sloupečku email pomlčku a teď odčítáte mail od e. V tom případě pomohou zpětná lomítka ` kolem názvu sloupce.
t.hegi
Profil
Ďakujem za radu.Popozeral som niekde na forach, tam radili, ze vstupy z formulara treba osetrit s isset,tak som to tam dal.No teraz mi nevypisuje ziadne notice, ale do DB mi nic nezapise.Jednoducho sa to tvari, ze to urobilo svoje, ale DB je stale prazdna.Naozaj nechapem, kde tam mozem mat chybu, nakolko ten kod som kvoli tomu skresal asi na 5 riadkov, aby som zistil kde ta chyba je. Kod vyzera takto:
<?php
mysql_connect("localhost","root","");
mysql_select_db("users");
if (isset($_POST['email'])) {
$email = $_POST['email'];
mysql_query("INSERT INTO uzivatelia(email) VALUES('$email')")
or die("Užívateľa sa nepodarilo registrovať.");
}
?>
Alphard
Profil
Zdá se, že $_POST['email'] neexistuje. Neposíláte to třebe přes $_GET? Nebo nějaký překlep v názvu? Můžete zkusit var_dump($_POST); pro kontrolu, co obsahuje vstupní pole.
t.hegi
Profil
Ďakujem za radu.Už mi to funguje, aj keď nechapem prečo, keď som nič nezmenil a včera to nefungovalo, dnes už ano.To isset nakoniec ošetrilo, že mi to vkladá vždy.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0