Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

vždy som si myslel, že na „plnohodnotné“ vyhľadávanie na vlastnom webe je potrebné ukladať obsah textov do databázy, ale nedávno som niekde čítal, že je možné rozbehať vyhľadávanie v čistom PHP bez MySQL, ale chýbala tam akákoľvek zmienka o tom, ako to spraviť. Pre mňa by išlo o ideálne riešenie (chcel by som rozbehať vyhľadávanie na jednom mojom staršom projekte s dosť veľkým počtom stránok a rád by som si ušetril nahadzovanie do DB) a už dlhšie nad ním rozmýšľam, ale nič použiteľné mi nenapadlo. Veľmi by mi preto pomohla akákoľvek pomoc od skúsenejších. Vopred veľmi pekne ďakujem za každé nakopnutie.
Tori
Profil
Google search?
Kdybyste chtěl psát vlastní, tak co všechno by ten vyhledávač měl umět: nerozlišování velkých/malých písmen? Nerozlišování diakritiky? Částečné shody řazené podle nějaké logiky?
Anebo můžete použít i JavaScript: p.Vrána má tady návod na fulltext.vyhledávání JavaScriptem (stahuje AJAXem celé stránky, v nich vyhledává). Další možnost je použít na localhostu databázi a z textů jednotlivých stránek si vytvořit indexy, v nichž pak budete hledat podle fragmentu slova (princip je tady, pro připojování indexů jsem použila JSONP a vytváření/mazání novým prvků <script>) - má to např. tu výhodu, že pokud zdrojové texty jednotlivých stránek indexujete přes databázi (na localhostu), tak si můžete doplnit více možností, na které to najde nějaké slovo, třeba že dám hledat "Clemens" a najde to i stránku s řetězcem "Mark Twain".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0