Autor Zpráva
Ťunťa
Profil *
Dobrý den,
vytvořil jsem chat pomocí jQuery a jeho Ajax dotazů. Stránka se dotazuje na jistý php script a předává mu číselný parametr, jenž symbolizuje ID poslední stažené zprávy. Ten script se podívá do souboru, kam se při každém odeslaném příspěvku zapisuje ID v databázi nového záznamu, zda-li je ID poslední stažené zprávy menší než ID v souboru (pokud je, sáhne příspěvky z databáze a pošle je). To všechno funguje nádherně, radost pohledět. To co mě zajímá je, jak často se má ten dotaz posílat, aby to nebyla moc velká zátěž pro server. Vím, že hodně záleží na serveru, kde to běží, ale zajímá mě průměrně kolik se tak dává :-).
Str4wberry
Obávám se, že průměrná hodnota se těžko určuje. Jak správě píšete, je potřeba najít kompromis mezi co nejrychlejším zobrazování nových zpráv a únosnou zátěží serveru.

Pokud bude chat používat jen pár lidí na běžném sdíleném hostingu, může se to kontrolovat hodně často, klidně 1 za vteřinu.

Musí-li se už trochu řešit výkon, je vhodné dobu pro další kontrolu různě měnit. Třeba rozlišovat různé stavy nečinnosti (okno s chatem běží v pozadí / uživatel se věnuje na stránce něčemu jiném než chatu / píše se do chatu). V případě, že se platí za spotřebovaný výkon, může se mimo špičku frekvence kontrol snižovat.
Ťunťa
Profil *
Děkuji za výborný nápad s rozlišováním stavů nečinnosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: