Autor Zpráva
Jozin
Profil
Zdravím,

ve škole jsme dostali zajímavé zadání projektu, tedy vytvořit cgi script v PHP. To samo o sobě není nic tak zajímavého a o vhodnosti tohoto scriptovacího jazyka se dá také polemizovat. Předmět je ovšem o objektově orientovaném programování a zmiňují se i v zadání projektu o možnosti využít objektově orientovaný přístup.

V úkolu jde prakticky o transformaci vstupního souboru na výstupní. Například analýza C hlavičkového souboru a jeho přepis v xml dle daného DTD.

Moje otázka zní: Myslíte, že je dobrý nápad takovýto script psát objektově? Konkrétně s využitím MVC? Dále bych měl poddotaz ohledně implementace getopt v PHP, má nějaké omezení vůči verzím v unix systémech (třeba implementace v BASHi)?
Joker
Profil
Jozin:
Myslíte, že je dobrý nápad takovýto script psát objektově?
Já v tom nevidím problém.
Směřují ty pochybnosti nějakým konkrétním směrem, k nějaké konkrétní nevýhodě?
Jozin
Profil
Joker:
Jde mi o to, jestli to není kanón na vrabce. Má smysl takhle vyvíjet cgi script? Bude zdrojový kód s použitím MVC kratší? Rychlejší? Bude mít vůbec MVC nějaké výhody oproti "hard coded"?

A děkuji za odpověď. ;)
Radek9
Profil
Jozin:
Má smysl takhle vyvíjet cgi script?
Určitě. Ono se sice říká, že dobře napsaný procedurální kód je lepší než běžně napsaný objektový kód. Nicméně napsat dobrý procedurální kód je veliký problém. :-)

Bude zdrojový kód s použitím MVC kratší?
To záleží na přístupu a na situaci. Někdy je kratší, někdy delší. Stoprocentně je ale jednodušší na psaní i pochopení.

Bude mít vůbec MVC nějaké výhody oproti "hard coded"?
Jednoznačně přehlednost a jednoduchou možnost rozšíření. Pokud se kód píše v duchu nějaké architektury, je velice jednoduché přidávat do programu další části. Při procedurálním bastlu to je docela oříšek.
Jozin
Profil
Radek9:
Děkuji za odpověď, nejspíš to tak udělám.
Joker
Profil
Jozin:
Jde mi o to, jestli to není kanón na vrabce.
to záleží. I jednoduchý skript může být pak použitý ve větším projektu.
Navíc „Každý složitý fungující systém se vyvinul z jednoduchého fungujícího systému“.

Čili:
1. krok: Jednoduchý skript nějak slepený s tím, že „pro jednoduchý skript se to snese“.
2. krok: Dodělá se nějaký přílepek, zase s tím, že „pro jednoduchý skript se to snese“.
3. krok: Více opakování 2. kroku.
4. krok: Složitý skript, který není možné rozumně udržovat a nikdo se v něm pořádně nevyzná.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0