Autor Zpráva
chvostik
Profil
Zdravim,

mám formulář pro nahrávání několika souborů najednou, kde posílam pro káždou kolekci náhled a soubor viz. ukázka scriptu níže, ovšem vzhledem k tomu že soubory jsou příliš velké tak je nahrávám na server manuálně po jednom a v nahrávacím scriptu si z nich beru jenom název souboru $soubor = $_FILES["soubor1"]["name"];, který potřebuju uložit do databáze, abych to nemusel přepisovat taky manuálně. Problém je ten, že i když chci pouze název souboru, tak soubory se odešlou přes $_POST celé tak jako tak. Existuje nějaké řešení jak bych uložil do proměných pouze názvy souborů bez toho abych je musel uploadnout celé? Viděl jsem řešení v javascriptu, ale pouze pro posílání jednoho souboru.

<input type='file' name='image1' accept='image/*'>
<input type='file' name='soubor1'>
<input type='file' name='image2' accept='image/*'>
<input type='file' name='soubor2'>
<input type='file' name='image3' accept='image/*'>
<input type='file' name='soubor3'>
Joker
Profil
chvostik:
No jasně, normální <input type="text>, kam se napíše název.

Ale jestli název má být shodný s názvem uploadovaného souboru, není mi jasné, proč nevzít prostě název toho souboru.
chvostik
Profil
hmm koukam, že hledam složitosti a takovy jednoduché věci mě nenapadnou :D, ideální to není, ale je to asi nejlepší řešení kopirovat ty nazvy do input type textu :-), btw název souboru má bejt shodnej, akorat říkam že ja tam ty souboru nemužu uploadovat naraz, protože jsou moc velké takže potřebuju nějakým způsobem tam nahrát jenom ty názvy souboru do databaze (soubory už tam jsou nahrané jinak) ..akorat jsem to chtěl co nejvíc zautomatizovat ať se vyhnu ručnímu kopírování, ale pořad lepší kopírovat na vstupu než na výstupu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0