Autor Zpráva
BunnyBugs
Profil *
Ahoj, mám dotaz, nikde jsem to opět nevypátral a nevím si s tím rady.
Mám web dělaný pouze jednou stránkou index.php a do ní načítám jednotlivé stránky pomocí include z podadresáře, třeba něco/něco.php
Lze tyto stránky nějak uzamknout, aby nešly zobrazit samostatně? Třeba když zadám něco/něco.php, tak se zobrazí samozřejmě neúplně a bez stylů.
Díky za rady, jestli teda není zbytečnost se tímto zabývat.
jefitto44
Profil
Include slúži na to, aby si mohol do stránky pripojiť niečo z externého súboru. Na vonok (čiže kód, ktorý príde k človekovi, ktorý prehliada stránku) obsahuje už iba čisté html.

Ak som dobre pochopil, tak ty chceš vlastne, aby keď niekto zadá do adresového riadka http://www.tvojastranka.cz/nieco/nieco.php aby mu nezobrazilo iba ten obsah danej stránky? Dobre som pochopil?
jenikkozak
Profil
Do adresáře, ve kterém jsou „podstránky“ uloženy, vložte soubor .htaccess s obsahem deny from all.
BunnyBugs
Profil *
[#2] jefitto44
Jojo, přesně tak. Mám vytvořené jednotlivé stránky s obsahem z databáze a jen je vkládám do indexu a nechtěl bych, aby se to dalo zobrazit samostatně přímým zadáním adresy. Ale jak říkám, nevím jak v praxi, ale jestli neřeším prkotinu a neměl bych se tím zabývat.


[#3] jenikkozak
.htaccess?, a jakou to má mít příponu?, čisté html nebo jiné?
Tyhle diskuze o htaccess jsem už několikrát četl, ale nějak tomu moc nerozumím.
xROAL
Profil
BunnyBugs:
.htaccess?, a jakou to má mít příponu?, čisté html nebo jiné?
Je to jednoducho súbor pomenovaný .htaccess, žiadne ďalšie prípony, a zapisuje sa do neho čistý text.
V tomto prípade by teda jeho obsah bol len riadok deny from all.
jenikkozak
Profil
Základní povídání je na jakpsatweb: Soubor .htaccess
BunnyBugs
Profil *
Tak to funguje s tím .htaccess, díky moc.
Jen jedna otázka?, má to vůbec význam, nebo je to zbytečnost?
jenikkozak
Profil
Popis je uveden na odkázané stránce. Význam to má.
BunnyBugs
Profil *
Možná ještě blbá otázka, pomocí toho deny from all zakážu celý adresář, lze k tomu nějak dostat vyjímku, aby třeba index.php to povolilo?
Jde mi jen o ulehčení, abych nemusel .htaccess kopírovat do každého podadresáře.
Díky
Alphard
Profil
Je to možné, viz např. stackoverflow.com/a/1340052/2375157.
Ale lepší je dát si soubory, které includujete, do samostatného adresáře a do něho zakázat přístup z venku. Takhle to dělá většina systémů.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0