| Autor | Zpráva | ||
|---|---|---|---|
| hgf Profil * |
#1 · Zasláno: 25. 2. 2014, 12:40:12
Lze nahradit
$vysledek_teplota = mysql_query('SELECT teplota FROM teploty');
$vysledek_poznamka = mysql_query('SELECT poznamka FROM teplota');$poznamka = mysql_fetch_array($vysledek_poznamka)['poznamka'];
$teplota = str_replace('.', ',', mysql_fetch_array($vysledek_teplota)['teplota']);$vysledek = mysql_query('SELECT teplota, poznamka FROM teploty');
$poznamka = mysql_fetch_array($vysledek)['poznamka'];
$teplota = str_replace('.', ',', mysql_fetch_array($vysledek)['teplota']); |
||
| Jan Tvrdík Profil |
Ne, protože každé volání
mysql_fetch_array vrátí jiný výsledek (jiný řádek). Musel bys to napsat třeba takto:
$vysledek = mysql_query('SELECT teplota, poznamka FROM teploty');
$radek = mysql_fetch_assoc($vysledek);
if ($radek) {
$poznamka = $radek['poznamka'];
$teplota = str_replace('.', ',', $radek['teplota']);
}Mimochodem mysql_* funkce jsou už zastaralé.
|
||
| hgf Profil * |
#3 · Zasláno: 25. 2. 2014, 13:42:01
Když mám
$vysledek_teplota = mysql_query('SELECT teplota FROM teploty'); // výběr 'teplota' z tabulky 'teplota'
$vysledek_poznamka = mysql_query('SELECT poznamka FROM teploty'); // výběr 'poznamka' z tabulky 'teplota'*/
$radku = mysql_num_rows($vysledek_teplota); // počet řádků výpisu
for($i = 1; $i < $radku + 1; $i++)
{
$poznamka = mysql_fetch_array($vysledek_poznamka)['poznamka']; // uložení poznámky
$teplota = str_replace('.', ',', mysql_fetch_array($vysledek_teplota)['teplota']); // uložení teploty a nahrazení '.' za ','
echo('<div id="'.$poznamka.'">'.$teplota.' °C</div>'); // výpis
}mysql_query? A co se používá místo mysql_*?
|
||
| Jan Tvrdík Profil |
$vysledek = mysql_query('SELECT teplota, poznamka FROM teploty');
while ($radek = mysql_fetch_assoc($vysledek)) {
$poznamka = $radek['poznamka'];
$teplota = str_replace('.', ',', $radek['teplota']);
...
}„A co se používá místo mysql_*?“
Co takhle si přečíst ten odkázaný článek? |
||
| peta Profil |
#5 · Zasláno: 26. 2. 2014, 09:54:09
Jan Tvrdík: PDO varianta mi prijde priserna na orientaci a neusporna. Mysqli v tom clanku vypada pouzitelne.
"pravděpodobně bude z PHP odstraněno" - proc by to nekdo delal v nejblizsich 10-20 letech? :) |
||
| Jan Tvrdík Profil |
#6 · Zasláno: 26. 2. 2014, 13:31:15
peta:
„PDO varianta mi prijde priserna na orientaci a neusporna“ Co ti na následujícím kódu připadá příšerné na orientaci a neúsporné? $vysledek = $pdo->query('SELECT teplota, poznamka FROM teploty');
while ($radek = $vysledek->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)) {
$poznamka = $radek['poznamka'];
$teplota = str_replace('.', ',', $radek['teplota']);
...
} |
||
| peta Profil |
#7 · Zasláno: 26. 2. 2014, 15:33:28
$vysledek->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)
|
||
| lionel messi Profil |
#8 · Zasláno: 26. 2. 2014, 15:35:27
peta:
„proc by to nekdo delal v nejblizsich 10-20 letech?“ A prečo by tak nerobil? |
||
| Tori Profil |
#9 · Zasláno: 26. 2. 2014, 15:44:07
peta:
„$vysledek->fetch(PDO::FETCH_ASSOC)“ Neúsporné? Jako v porovnání s voláním mysql_fetch_array($result, MYSQL_ASSOC) nebo tím, že tahle funkce má ještě dvě další jako aliasy?
|
||
| peta Profil |
Tori: Jj, presne, ty aliasy, mysql_fetch_assoc. Uplne nesnasim velka pismena v kodu. Navic, v mych zapises je pouzivam vyhradne pro globalni promenne. Kdyz bych mel na kazdem druhem radku PDO::FETCH_ASSOC, byl bych z toho nestastny. Proc tak nepodstatnou vec zvyraznovat velkymi pismeny! Kdo to vymyslel? Nechci znat, pryc ode mne.
lionel messi: Dyt vetsina php kodu pouziva php 4+ a 5.0. Takze zablokovanim by doslo k tomu, ze by lide hromadne instalovali starsi php, protoze prepsat na serveru 1000 programu fakt problem a vypnout 1000 zakaznikum stranky, to take neni cool. |
||
| lionel messi Profil |
#11 · Zasláno: 26. 2. 2014, 16:03:47
peta:
„Dyt vetsina php kodu pouziva php 4+…“ Tomu veľmi neverím, nie je drvivá väčšina už na 5? |
||
| Jan Tvrdík Profil |
#12 · Zasláno: 26. 2. 2014, 16:08:50
peta:
Ti jsi fakt chudák. Mimochodem ten kód bude fungovat i bez toho parametru, tedy stačí while ($radek = $vysledek->fetch()) {
|
||
| Tori Profil |
peta:
„Uplne nesnasim velka pismena v kodu. Navic, v mych zapises je pouzivam vyhradne pro globalni promenne.“ Tož, nic nebrání tomu, includovat pokaždé supercool "PHP reset": <?php
define('e_notice', E_NOTICE);
define('mysql_assoc', MYSQL_ASSOC);
// ... atd. |
||
|
Časová prodleva: 12 let
|
|||
0