Autor Zpráva
Pavel015
Profil
Dobrý den.
Potřeboval bych na web udělat opisovací CAPTCHU. Potřeboval bych úplně přesně to, co je pod textem. Mnoho stránek jsem prošel, ale nic co jsem hledal jsem nenašel. Nevíte, někdo, prosím, jak udělat toto?
Popř. Nemohli byste mi to, prosím, sem dát v kodech? Zkoušel jsem to s těch stránek zkopírovat, ale vůbec mi to nejde.

Moc děkuji.

http://pabi3.com/blog/gd-v-praxi-overovaci-kod-v-obrazku/
okolojsoucí
Profil
Můžete použít systém reCAPTCHA od google. Mají velmi dobrou dokumentaci. Zde naleznete jak funguje klientská část a zde naleznete jak funguje serverová část.

Ale pokud si obecně neporadíte s implementací scriptu dle popsané dokumentace, navlhnul bych aby jste si někoho našel na tuto práci.
Pavel015
Profil
A nějaký vlastní kod, prosím, nemáte?
janbarasek
Profil
Pavel015:
Možná by ti mohlo pomoci moje řešení.
Pavel015
Profil
janbarasek:
To jsem už na internetu vygooglil, ale já bych potřeboval, aby to už bylo dodělané. Váš script generuje pouze čísla, ale neověřuje, jestli to je správně a neřekne uživatelovi, jestli to opsal správně či ne.
okolojsoucí
Profil
Pavel015:
jestli to je správně“, „jestli to opsal správně či ne
To si musíte dořešit sám.

Např. Google reCaptcha funguje že na odešlete na server http://www.google.com/recaptcha/api/verify pomocí POST a vrátí Vám buď true : false.

Ale pokud se ztrácíte i v této dokumentaci, tak je nutné Vás na Práce a zakázky kde Vám to někdo za menší peníz udělá. Vše je popsáno v dokumentaci z jednoho důvodu: každý má jiný systém a captchu si implementovat musíte sám.
janbarasek
Profil
Pavel015:
Tak si tu hodnotu ulož třeba do sessions a pak jí porovnávej ve scriptu, kde zpracováváš formulář. Je to dle mého názoru velice jednoduché, ať uděláš aspoň něco.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0