Autor Zpráva
evcakitt
Profil
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda byste někdo nevěděl.
Procházela jsem nabídky práce pro PHP Developer a v jednom inzerátu uvádějí, že pracují v linuxovém Open-Source prostředí. Co to znamená? Jak se liší v tomto prostředí programování v php než tak jak jsem zvyklá ve windows s Wampem nebo Easy PHP?
A Ještě dotaz kdybych to chtěla vyzkoušet, co bych k tomu potřebovala? Předpokládám nainstalovat OS Linux a pak k tomu existuje něco jako Wamp pro Linux?

Stačil by mi popř. jen link na nějaký článek kde by to bylo vysvětleno.

Děkuji
juriad
Profil
evcakitt:
To může znamenat, že budeš přicházet do styku s Linuxovými servery. Bude se po tobě vyžadovat znalost prostředí Linuxu, který se ovládá nejčastěji skrz terminál (řádkové, nikoli grafické rozhraní).
Jako pokus si zkus nainstalovat třeba Debian ve Virtualboxu a rozběhni na něm nějaký web (klidně stránku Hello World).

Zmínkou o open-source můžou myslet, že používají třeba nějaké open-source redakční systémy nebo frameworky. Jde o situaci, kdy máš dostupné zdrojové kódy projektu, pro který programuješ a občas je v něm něco třeba pozměnit.
Jako pokus si zkus vzít třeba WordPress a zkus změnit nějakou ptákovinu, třeba vytvořit vlastní formát datumů. (WordPress neznám, jen jsem něco plácnul.)

Zkus se přihlásit, za to nic nedáš. Třeba nebudeš umět správu Linuxových serverů, ale budeš u pohovoru excelovat v něčem jiném.
A nikdy žádný kandidát není dokonalý. Vždy se vybere ten, který se mu blíží a má největší potenciál se doučit.

Kammm tento dotaz zařadit?
candiess
Profil
evcakitt:
Předpokládám nainstalovat OS Linux a pak k tomu existuje něco jako Wamp pro Linux?
Přímo je to balíček LAMP (Linuw Apache MySQL PHP)
Joker
Profil
evcakitt:
A Ještě dotaz kdybych to chtěla vyzkoušet, co bych k tomu potřebovala? Předpokládám nainstalovat OS Linux a pak k tomu existuje něco jako Wamp pro Linux?
Apache, MySQL a PHP často bývají už součástí instalace, tzn. nainstalují se společně se systémem.
Případně pokud je při instalaci volba, v jaké roli se bude počítač používat, zaškrtněte webový server.

juriad:
Kam tento dotaz zařadit?
Nějak nevím, takže jsem ho zatím nikam nepřesouval.
evcakitt
Profil
juriad:
candiess:
Joker:
Moc děkuji za odpovědi :-)
evcakitt

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0