Autor Zpráva
Celebi
Profil
Zdravím,
pokouším se zprovoznit na svém webu nette framework (konkrétně na hostingu u ic.cz), ale když se pokusím podle návodu spustit soubor nette-blog/www/index.php dostanu tuto chybu:
Warning: require(__DIR__/../app/bootstrap.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/free/ic.cz/*/***/root/www/nette-blog/www/index.php on line 6

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required '__DIR__/../app/bootstrap.php' (include_path='/usr/share/php/smarty/libs:/usr/share/fpdf:/usr/share/php/:.') in /home/free/ic.cz/*/***/root/www/nette-blog/www/index.php on line 6

Co dělám špatně? Je chyba u mě nebo v hostingu? Případně jaký free hosting zvolit, abych tam byl schopný nette framework zprovoznit?
Před děkuji za odpověď.
abc
Profil
Prověř, zda tam máš tečku:
require(__DIR__ . "/../app/...");
okolojsoucí
Profil
Pokoušel jsi se přeložit hlášku? Ona by ti napověděla: Nelze otevřít stream: Není souborem ani adresářem, ve ... Tzn. máš chybné cesty.
Jan Tvrdík
Profil
Celebi:
Pokud vím (a já toho o ic.cz tolik nevím), tak na ic.cz není PHP 5.3. Aktuální verze Nette (2.1) potřebuje k běhu alespoň PHP 5.3.1. Starší verzi (2.0) sice na PHP 5.2 rozběhneš, ale začínat nový projekt na neaktuální verzi frameworku mi nedává moc smysl.
Celebi
Profil
abc:
Prověř, zda tam máš tečku:
>
require(__DIR__ . "/../app/...");

Ano, tečku mám. Zatím jsem v podstatě akorát zkopíroval framework na web a nic v něm neměnil.

okolojsoucí:
Pokoušel jsi se přeložit hlášku? Ona by ti napověděla: Nelze otevřít stream: Není souborem ani adresářem, ve ... Tzn. máš chybné cesty.

Překlad mi moc neřekl vzhledem k tomu, že /nette-blog/app/bootstrap.php existuje a měl by vzhledem k tomu, že jsem ve frameworku nic neměnil být na správném místě.


Podle toho, co jsem našel na internetu mám spíš podezření, jestli nemůže jít o špatnou verzi PHP, která nepodporuje příkaz DIR. Ovšem pak nevím jak to dát do pořádku, protože se mi nepodařilo pochopit, jak zprovoznit správnou verzi PHP na ic.cz (případná změna koncovky na php5 nefunguje a soubor se v takovém případě vůbec nezpracuje).
okolojsoucí
Profil
Celebi:
která nepodporuje příkaz DIR.
Ano je to tak. Náhradou je dirname(__FILE__)
Celebi
Profil
Jan Tvrdík:
Nějakým způsobem by údajně PHP5 na ic.cz fungovat mělo, ale nevím jestli to zprovozňuji správně. Proto se ptám jaký jiný free webhosting případně použít. Na ic.cz vůbec netrvám, ale nevím, na který free hosting přejít, aby to fungovalo.
Jan Tvrdík
Profil
Celebi:
Nějakým způsobem by údajně PHP5 na ic.cz fungovat mělo
Ano, PHP 5.2, nikoliv však požadované PHP 5.3.

jaký jiný free webhosting případně použít
Občas tu někdo doporučuje www.endora.cz, osobní zkušenosti nemám, ale určitě bude lepší než ic.cz.
nemeja
Profil
Celebi:
Nebylo by nejdříve lepší použít nějaký lokální server a pak až bude projekt hotový si zaplatit hosting?
Celebi
Profil
Jan Tvrdík:
Občas tu někdo doporučuje www.endora.cz, osobní zkušenosti nemám, ale určitě bude lepší než ic.cz.

Na Endoře se mi podařilo framework zprovoznit, ale jen do určité míry. Nette framework vyžaduje InnoDB verzi MySQL, který je ovšem k dispozici až v placené verzi.

nemeja:
Nebylo by nejdříve lepší použít nějaký lokální server a pak až bude projekt hotový si zaplatit hosting?

Nebylo. Jde o školní projekt, takže opravdu hledám pouze nějaký hosting zdarma, kde to bude fungovat. Rychlost, volné místo a podobně je vedlejší.
Jan Tvrdík
Profil
Celebi:
Nette framework vyžaduje InnoDB verzi MySQL
To je pravda jen částečně. InnoDB je vyžadováno pouze v případě, že používáš Nette\Database\Table v kombinaci s DiscoveredReflection.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0